'İçerdekiler'in galası yapıldı

'İçerdekiler'in galası yapıldı
Sarıyer Belediye Tiyatrosu’nun, sahneye koyduğu Melih Cevdet Anday’ın “İçerdekiler” adlı oyununun galası gerçekleştirildi.

Sarıyer Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen galada, oyun öncesi kuliste SBT oyuncularını ziyaret eden ve başarılar dileyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Sarıyer’de kültür ve sanat hayatının canlandırılması yolunda Sarıyer Belediye Tiyatrosu en önemli adımlardan biridir. Bu nedenle yapacağınız çalışmaların arkasında olacağız. Halkımızın daha çok katılımının sağlanması için gereken çalışmaları yapmalıyız” dedi.

Sarıyer Kültür Merkezi’nde sahnelenen ‘İçerdekiler’ oyununun galasına, Şükrü Genç’in yanı sıra, Başkan Vekili Ali Rıza Yılmaz, Başkan Yardımcıları Hüseyin Coşkun, Şinasi Yalçın, Özel Kalem Müdürü Betül Tunç ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Filiz Coşkun da katıldı.

Belediye personelinin de yer aldığı galada Başkan Şükrü Genç, oyunun yönetmeni ve oyuncularını tek tek kutladı ve başarılarının devamını diledi.

Oyun sonrasında, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Şinasi Yalçın ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Filiz Coşkun, oyunun yönetmeni ve oyuncusu Gökhan Bulut ile Tuna Öztunca ve Hilal Kuvvet’e çiçek verdi.

SBT Genel Sanat Yönetmeni Gökhan Bulut, SBT olarak ‘İçerdekiler’i, 2009-2010 tiyatro sezonunda her hafta oynamaya devam edeceklerini belirterek, “Seyircimizin yoğun ilgisi ve bizi heyecanlandırdı. SBT olarak farklı türlerden oyunlarla izleyicimizi buluşturmayı amaçlıyoruz” dedi.

Sanatseverler, Melih Cevdet Anday’ın kaleme alığı oyunu, Sarıyer Belediyesi Kültür Merkezi’nde Cumartesi günleri saat 19.00’da ücretsiz olarak izleyebilirler.

İçerdekiler  (2 Perde)

Düşünce suçu kavramını irdeleyen İçerdekiler’de, bir öğretmen, mevcut iktidarın söylemine karşı politik bir bildiri dağıttığı gerekçesiyle gözaltına alınır; tutuklama kararı olmaksızın siyasi şube baş komiseri tarafından 345 gün boyunca baskı altında sorgulanır. Eşiyle görüşme şansını yakaladığında, karşısına çıkan baldızı olunca, işler daha da karmaşık bir hal alır. Bu andan sonra izleyici, kimin hangi durumda haklı ya da haksız olabileceğini sorgulamaya başlayacaktır.

Oyuncular
Komiser   : Gökhan Bulut
Tutuklu (Öğretmen)  : Tuna Öztunca
Kız     : Hilal Kuvvet

Bu haber toplam 2628 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT