Hisar’ı iftarda buluşturdu

Hisar’ı iftarda buluşturdu
MHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Erol Akkuş kendi mahallesi olan Rumelihisarı’nda iftar yemeği verdi.

Yüzlerce vatandaşın oruçlarını açtığı iftara katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu da iftar sonrasında 12 Eylül referandumunda vatandaşların neden “hayır” demesi gerektiği hakkında önemli bilgiler verdi.

hisariftar1_137185775.jpg

Erol Akkuş’un iftar programına katılanlara yaptığı teşekkür konuşmasından sonra söz alan MHP Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu, anayasa paketiyle ilgili önemli bilgiler sunarak, “Ülke gündemimizi oluşturan referandum konusunda “hayır” kampanyamızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. İktidar maalesef anayasa değişikliğiyle açılımın devamını getirmek istiyor. Açılımda biz MHP olarak PKK’nın meşrulaştırıldığını söyledik. Bu konuda iktidar partisi çok büyük oranda prestij kaybetti. Mahkeme ve yargının iktidarın eline geçtiği gün orada demokrasiden bahsedilmesi mümkün değildir. 8 sene ülkeyi yöneten iktidar Yüce Divan’da kendilerini yargılayacak hakimleri atamak istiyor. MHP olarak bu oyuna gelmemiz mümkün değil. Tüm bu oyunlara “hayır diyoruz” dedi.

Rumelihisarüstü’ndeki Nafi Baba Camii salonunda verilen iftar yemeğine, MHP Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu, MHP İl Başkan Yardımcıları Mustafa Nohut ve Vedat Hügül, MHP İlçe Başkanı Verda Yiğit, MHP Sarıyer Belediye Meclis Üyeleri Erol Akkuş, Oğuzkan Yüksel ve Osman Güloğlu, Eski Sarıyer Belediye Başkanı Sedat Özsoy, Rumelihisarı Mahalle Muhtarı Çetin Karayılan, MHP İlçe Teşkilat Üyeleri ve yüzlerde vatandaş katıldı.

Bu haber toplam 1376 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT