Hisar'da Çubukçu'ya ŞOK!

Hisar'da Çubukçu'ya ŞOK!
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun Rumelihisarı ziyareti sırasında gerginlik çıktı, olay karakolluk oldu.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun “Referanduma evet” kampanyası kapsamında ziyaret ettiği Rumelihisarı Mahallesi Güzelleştirme Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği'nde gerginlik çıktı. Bakan Çubukçu, derneği terk etti. Dernek yöneticileri karakola çağrılarak ifadeleri alındı.

17 Temmuz Cumartesi günü, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu AK Parti'nin "referandumda evet" kampanyasını anlatmak için Sarıyer'deki Rumelihisarı Mahallesi Güzelleştirme, Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği'ni ziyaret etti. Çubukçu, burada toplanan kalabalığa anayasa değişikliği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Dernek başkanının Rumelihisarı Mahallesi'nin sorunları hakkında yaptığı sunumun ardından bazı dernek üyeleri, Bakan Çubukçu'nun anayasa mahkemesi ile ilgili sözlerini eleştirdi ve sorular yöneltti. Bu sırada bakanın koruması soru sormaya çalışan bir üyeyi dışarı çıkarmak istedi. Üyenin dışarı çıkmayı reddetmesi üzerine salonda gerilim yükseldi ve Bakan Çubukçu, derneği terk etti. Çubukçu, olayın bilindiği halde kendisini neden oraya götürdüğü il ilgili AK Parti mahalle başkanına fırça attı.

Soruşturma açıldı
Edinilen bilgiye göre, Bakan Çubukçu’nun derneği terk etmesinden birkaç saat sonra dernek yöneticileri ve Mahalle Muhtarı Çetin Karayılan karakoluna çağırıldı. FSM polis karakolunda, devlet büyüklerini küçük düşürmek ve onlara hakaret etmekle ilgili dernek üyelerinin ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldılar.

Bu haber toplam 1432 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT