Hesaplaşma Sarıyer’de AK Parti'yi bitirdi!

Hesaplaşma Sarıyer’de AK Parti'yi bitirdi!
7 Haziran seçimlerinde İstanbul’un en başarısız ilçelerinin başında gösterilen AK Parti Sarıyer teşkilatında sesler yükselmeye devam ediyor.

Sarıyer’de tüm siyasi partiler 1 Kasım’da yapılacak olan erken seçime yoğunlaşırken, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın pasif bir görüntü sergilemesi teşkilat içerisinde tepkilere neden oluyor. Birçok yöneticinin her hafta yapılan yönetim toplantılarına dahi katılmadığı halde kartvizitlerini özel işlerinde kullanmaları ise Sarıyer’deki fotoğrafı net bir şekilde ortaya koyuyor. Partiye en büyük darbeyi vuran ise kibir ve hesaplaşma siyaseti…

‘Hesaplaşma’ Sarıyer’de AK Parti’yi bitirdi!
Kuruluşundan bu yana AK Parti’ye emek veren teşkilatın önemli isimlerinin dışlanması ve uygulanan hesaplaşma siyasetinin partiyi iyice yaraladığını söyleyen AK Partili kaynaklar,  “Sarıyer’deki fotoğraf canımızı acıtıyor. Siyaseti bilmeyen, halktan ve teşkilattan kopuk bir yönetimin partiyi burada başarıya götürmesi hayal olur. Kendileri bile inanmıyor halk nasıl inansın. Kendi partililerimiz bile bunlara tepki olsun diye ya sandığa gitmiyor, ya da gidip başka partiye oy veriyor. Birlik ve beraberlik ruhu olmadan Sarıyer’de erimeye devam ederiz. İlçe başkanı başta olmak üzere yöneticilerin öncelikle kibirli siyaseti bırakması gerekiyor” şeklinde konuşuyor.

Mevcut yönetim de gruplara bölündü 
Toplantılarda sorunları dile getiren bazı mahalle başkanlarına “sen sus” gibi fırça atıldığını söyleyen mevcut bir yönetici, “Sadece teşkilatta değil, mevcut yönetim de gruplara bölünmüş. Zaten birçok kişi aylardır toplantılara gelmiyor.Kimse sorunları açık net konuşamıyor. Herkeste bir rahatsızlık var. Toplantılara katılan bazı mahalle başkanları var. Onlar teşkilattaki sorunları dile getirdiğinde ise fırça yiyebiliyor. Bu yüzden bu yapıdan kimse başarı beklemesin. Burada kimse partiyi düşünmüyor herkes kişisel çıkarlarına endekslenmiş. Zaten 1 Kasım’da bekleyip göreceğiz. Ne yazık ki hak edilmeyen bir tablo ortada. Genel merkez, il başkanlığı umarım bunları görüyordur” şeklinde konuştu.

Şükrü Genç'in yerinde olsam..

Bu haber toplam 6693 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
7 Yorum