Hayvanlara kötü muamele eden siyasilere oy yok

Hayvanlara kötü muamele eden siyasilere oy yok
Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) 2009 Mart yerel seçimler öncesinde ‘hayvanlara kötü muamele eden siyasilere oy yok’ kampanyası başlattı.

 

HAYTAP Sarıyer Temsilcileri Semra Onal, Şebnem Aslan ve Kazım Çağın gazetemizi ziyaret ederek hayvan hakları konusunda siyasilere önemli mesajlar verdiler. Siyasilerden 5199 sayılı hayvan hakları kanunu uygulamalarını ve Sarıyer’de sokak hayvanlarının yaşam koşullarının iyileştirilmesini isteyen HAYTAP üyeleri, “Hayvan haklarını ihlal edenlere hayvan severler olarak oy vermeyeceğiz. Her canlının yaşam hakkına saygılı davranan ve bu duyarlılığa sahip herkesin buna katıldığını düşünüyoruz. Adaylardan sadece kanunları uygulamalarını istiyoruz” diye konuştular.

Sokak hayvanları yok ediliyor
Sarıyer’de çok sayıda sokak hayvanının yok olduğunu söyleyen HAYTAP üyeleri, “Yasal olarak sokaktan alınarak kısırlaştırılan ve rehabilite edilen sokak hayvanları daha sonra alındığı yere geri bırakılmalıdır. Ancak bu Sarıyer’de uygulanmıyor. Bize gelen dilekçelerde takip edilmeyen hayvanların yok edildiği ifade ediliyor” dediler. Hayvanseverler, Kısırkaya’da yapılan hayvan barınağının uygun olmadığını, barınağın toplu taşıma araçlarının gidebildiği ve kente yakın bir yere nakledilmesini istediler.

Bu haber toplam 1601 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT