Hayat kurtaran müdahale

Hayat kurtaran müdahale
Sarıyer Belediyesi kriz ekipleri yaptıkları çalışmalarla kardan dolayı kapanan yolda bekleyen kanamalı bir hastayı hastaeye kaldırılmasını sağladı.

Sarıyer Belediyesi’nin kriz ekipleri Bahçeköy’de kardan dolayı kapanan yolda yardım bekleyen kanamalı bir hastaya ulaşmak için gerekli çalışmaları yaparak,  hastanın ambulansla hastaneye kaldırılmasını sağladı.

Şiddetli yağış ve tipinin devam ettiği ilçemizde çalışmalarını aralıksız sürdüren kriz masasına bağlı ekipler, dün gece Yenimahalle Kayın Sokak’ta kanaması olan Fatih Ak adlı vatandaşa ambulansın ulaşamadığı ihbarı üzerine hemen olay yerine intikal etti.

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı kriz ekipleri, karla kaplı iki yüz metrelik yolu on dakika içinde ulaşıma açmayı başardı. Yolun ulaşıma açılmasından sonra hastaya gerekli müdahaleyi yapan sağlık ekipleri, hastayı Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk etti.

Alınan bilgiye göre vatandaşın tedavisinin hastanede sürdürüldüğü ve hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

Sarıyer’de birkaç gün daha sürecek olumsuz hava koşulları nedeniyle kriz ekipleri alarm durumunda bekletilirken, vatandaşlar da mahallelerde yapılan anonslarla olası tehlikelere karşı uyarılıyor.

Sarıyerlilerin devam eden kar yağışında karşılaşacakları olumsuzluklarda 299 70 72 - 73 no’lu telefondan Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplere, 223 88 31 no’lu telefondan Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekiplere ve 223 48 99 no’lu telefondan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerine ulaşarak,  yardım ve destek alabilirler.

Bu haber toplam 1138 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT