Hamaset kokan önergeler bunlar

Hamaset kokan önergeler bunlar
Ali Düşmez, CHP'lilerin İl Genel Meclisi'nde verdiği önergeleri neden geri çevirdiğini açıkladı.

AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Ali Düşmez, CHP’lilerin İl Genel Meclisi’nde verdiği önergeleri neden geri çevirdiğini açıkladı. Düşmez; “Bunlar hamaset kokanv önergelerdir” dedi.

Geçtiğimiz günlerde; AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Ali Düşmez’in başkanlığını yaptığı İl Genel Meclisi Spor Komisyonu’nun Sarıyer’in “Demirciköy ve Rumeli Feneri köylerinde spor sahası yapılması” için verilen önergeleri geri çevirdiğini ve CHP’li meclis üyelerinin bu konuyla ilgili açıklamalarını yazmıştık. Düşmez,  AK Partili Milletvekili Recep Koral’ın muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda CHP’li Meclis üyelerine cevap verdi.

“Önergelerin altı dolu olmalıdır”
Konuyla ilgili konuşan Düşmez “Siyaseti bir hizmet olarak gördüm ve içinde olduğumdan dolayı çok mutluyum. Türkiye’de maalesef siyaset hamaset platformu içersinde yapılıyor. Ben ve partimin bu işte olmamasını her zaman diliyorum ve şuana kadar da olmadığını görüyorum. Son olarak Sarıyer Manşet Gazetesi’nde yayınlanan haberle ilgili bilgi vermek istiyorum. Önerge hazırlanırken önergenin altı dolu olmalıdır. TBMM’de de bu böyledir İl Genel Meclisi’nde de böyledir. Önergeniz dolu olmazsa hiçbir şey yapamazsınız. Sarıyer için hizmet yapan herkesin yaptığı işlerin altına biz de imzamızı atarız. Ama yapılan işlerin doğru olması ve bu işin arkasında durmanız gerekiyor. Sonra o hesap size sorulduğunuza bu hesabı verebilmeniz lazım” dedi.

“Bu önergeleri hazırlamak hamasettir”
Önergelerin neden geri çevrildiği ile ilgili olarakta, “İl Genel Meclisi’nin bir bütçesi var. Bu bütçe İstanbul’daki 39 ilçeye dağılıyor. Burada nüfus yoğunluğuna, ihtiyaca, en önemlisi de arsanın sorunsuz olmasına dikkat ediyorsunuz. Böyle bir önergeyi hazırlamak en hafif tabiriyle bu işi bilmemektir. Hamasettir, bu tür önergeleri hazırlamamak lazım” dedi Düşmez sözlerini şöyle sürdürdü; “Ben R.Feneri ve Demirciköy muhtarıyla da görüştüm. Bu önergeler yapılabilir önergeler değil.  Benim 18 trilyon spor bütçem var. Demirciköy’e spor sahası isteniyor. Futbol sahası yapıyorsanız, haftada en az 20 amatör maçın oynanması gerekiyor. Bu memleketin parasını harcama konusunda ben ve partimde çok sorumluluk taşıyoruz. Hamaset kokan bu önergeler; o mahallelerin nüfus yoğunluğu olmadığı için ve arazi hazine arazisi olduğundan İl Genel Meclisi’ne tahsisi yapılamayacağından dolayı önerge reddedildi. Ben önergeye Evet desem bile yılsonunda Plan ve Bütçe Komisyonu bütçe olmadığından bu işlerin yapılamayacağını söyleyecekti”

Bu haber toplam 1499 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT