Hacıosman'a seferler başladı

Hacıosman'a seferler başladı
İnşaatı ve teknik çalışmaları tamamlanan Hacıosman istasyonuna yolculu seferler başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yaptığı metro çalışmalarını bir biri tamamlıyor, yeni seferlerle metronun ulaşım ağı her geçen gün daha da büyüyor. Bu kapsamda, inşaatı ve teknik çalışmaları tamamlanan Hacıosman istasyonuna seferler başladı.

Taksim- Levent arasında çalışan metroya kısa sürede 6 istasyon daha eklenmiş oldu. Seyrantepe İstasyonu aynı zamanda stadyuma ve inşa edilecek olan hastaneye de bağlandı. Sarıyer’den şehir merkezine gitmek isteyen vatandaşlar artık Hacıosman İstasyonu'ndan metro ile daha kısa sürede gidecekleri yere ulaşabilecekler.

HACIOSMAN İSTASYONUNUN ÖZELLİKLERİ
İstasyonun üzerinde tamamı zemin altında 600 araç kapasiteli 4 katlı otopark inşa edildi. İstasyon yüzeyinde ise otobüs ve minibüs peronları ve taksi cepleri projelendirilmiştir. “Park Et-Devam Et” mantığıyla inşa edilen Hacıosman İstasyonu ve Transfer Merkezi işletmeye açıldıktan sonra Sarıyer istikametinden gelen otobüs ve minibüsler metro istasyonu ile entegre edilerek yeniden organize edilecek. Hacıosman İstasyonu, metronun Yenikapı’ya inerek Marmaray ve Hafif Metro ile entegre olmasıyla Sarıyer Bölgesinin tüm yönlere olan toplu taşım ihtiyacını büyük ölçüde karşılamış olacak. İstasyonda caddenin her iki yanına hitap eden 3 adet giriş-çıkış yapısı bulunmaktadır.

İstasyonun toplam alanı 12.714 m2. dir. Otopark katlarının toplam alanı 20.686 m2. dir. İstasyonda 48 adet yürüyen merdiven, 3 farklı noktaya hitap eden özürlü asansörü setleri bulunmaktadır. Hacıosmandan Yolculuk Süreleri Hacıosmana İstasyonunun işletmeye açılmasıyla birlikte (ve Marmaray, Kadıköy-Kartal, Otogar-Bağcılar-İkitelli hatları gibi yapımı devam eden diğer hatlar tamamlandığında) Hacıosmandan metroya binen bir yolcu için yolculuk süreleri; HACIOSMANDAN; 4.Levente :12 dak. Taksime :24 dak. Şişhaneye :27 dak. Yenikapıya :32 dak. Otogara :50 dak. Havalimanına :63 dak. Olimpiyat Stadına :73 dak. Seyrantepe Stadına :14 dak. Üsküdara :43 dak. Kadıköye :49 dak. Kartala :79 dak. da ulaşmak mümkün olacak.

Bu haber toplam 1360 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT