Hacıosman - Taksim metrosunda feci kaza

Hacıosman - Taksim metrosunda feci kaza
Hacıosman-Taksim arasında hizmet veren metro, Sanayi Mahallesi yakınlarında kaza yaptı.
Hacıosman-Taksim arasında hizmet veren metro, Sanayi Mahallesi yakınlarında raydan çıkarak kaza yaptı. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi gönderildi. Alınan ilk bilgilere göre, olayda yaralananlar arasında bir kişinin durumu ağır...
 
DEMİR PARÇASI BİR YOLCUYA SAPLANDI
Metronun ön vagonunu delen demir parçası bir yolcuya saplandı. Demir çubuk yolcunun kalçasını delip geçti.
 
metro-kaza_8014.jpg
Makinist tarafından kumanda merkezine yapılan "Kaza nedeniyle durmak zorunda kaldım. Yolcuları tahliye edelim" anonsunun ardından tahliye işlemleri başladı. Metro vagonu içinde kalan ve büyük bir panik yaşayan yolcular tahliye edildi. Bölgeye çok sayıda ambulans ekibi sevk edildi.
 
insaat_9409.jpg
AMELİYATA ALINDI
Seyrantepe metro durağında meydana gelen kazada yaralanan Fatih Çoban adlı yolcu, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Bir demirin saplanması sonucu yaralanan 33 yaşındaki Çoban ameliyata alındı.
 
 YOLCU KAZA ANINI ANLATTI
Vagondaki yolculardan biri kaza anını şöyle anlattı; ''Kazanın gerçekleştiği ve bir yaralının olduğu vagonlardan birindeydim. Kaza anını anlatmak gerekirse, metro hafiften titremeye başladı, çok anormal bir durum olarak görmedik ama bir süre sonra titreme şiddeti epey arttı.''
 
''İNŞAAT ALANINDAN ÇIKTIK''
''Bu manzaradan hemen sonra metrodaki acil çıkış düğmesine bastık ve sirenler çaldı. şansımıza metronun her iki tarafında duvar değilde sağ tarafında inşaatın olduğu ve inşaat işçilerin olduğu boş bi alan vardı. Onlardan yardım istedik, kapı açıldı ve çıkmaya başladık. Ambulans istedik, adam yaralı bi şekilde yerde yatmaya devam etti. Kaza alanından çıkmak için de bu yolu kullandık.

Bu haber toplam 22748 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT