Gönüllüler Ayazağa'da 2 ton çöp topladı

Gönüllüler Ayazağa'da 2 ton çöp topladı
“Farkındalık önce seninle başlar” sloganıyla Sarıyer Belediyesi öncülüğünde “Ormanlar Kalbimiz Atık Toplama Etkinliği” için bir araya gelen gönüllüler Ayazağa Ormanı’nda 2 ton çöp topladı.

Sarıyer Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, çevre kirliliğine dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla “Ormanlar Kalbimiz Atık Toplama” etkinliği düzenledi. Ayazağa Ormanı’nda “Farkındalık önce seninle başlar” sloganıyla düzenlenen etkinliğe Geri Dönüşüm Farkındalık Derneği (GEDER), Ayazağalı Doğa Gönüllüleri, Geyikli ve Sarıyer Anneleri de destek verdi. Programa ayrıca Sarıyer Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ali Güneş, Ayazağa Muhtarı Mustafa Karaman, CHP Sarıyer Meclis Üyesi İdris Güven de katıldı. Çok sayıda gönüllü ormandan yaklaşık 2 Ton çöp topladı.

ayazaga-cop-toplama2.jpeg

“DOĞAMIZI KORUMALI, ÇEVREMİZİ TEMİZ TUTMALIYIZ”

Böyle bir etkinliğin düzenlenmesinde asıl hedeflerinin çevreyi korumak ve kirletmemek olduğunun altını çizen Sarıyer Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ali Güneş, “Çevre bilincini geliştirmek adına bu ve benzeri etkinlikleri belediye olarak sürekli düzenliyoruz. Amacımız bu konuda farkındalık yaratmak. Asıl hedefimiz ise kirletmemeyi vurgulamak. Bugün de böyle bir gün. Dünyada artan nüfus ve sanayileşmeyle birlikte her geçen gün karbon emisyonu artıyor ve bu da sera etkisini artırıyor. İklim değişikliğinden öte iklim krizi var. Biz bu noktada iklim eylem planını hazırladık. Daha yaşanılabilir bir dünya için doğayı korumalı, çevremizi temiz tutmalı ve dikkatli olmalıyız” dedi.

ayazaga-cop-toplama4.jpeg

İDRİS GÜVEN: KİRLETMEMEK EN GÜZELİ

Etkinliğe destek veren CHP Sarıyer Belediyesi Meclis Üyesi İdris Güven ise, “Çevreci gönüllü arkadaşlar yaklaşık 15 gün önce bizi ziyaret ettiler ve bu etkinliğe yapmak istediklerini paylaştılar. Biz de bunun üzerine Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüz ile iletişime geçerek bu talebi onlara ilettik. Çok güzel bir organizasyon oluştu. Katılım gayet iyi. Belediyemizin tüm yetkili organlarına teşekkür ediyorum. Burası çok güzel bir alan ama istenmeyen görüntülerle karşılaşıyoruz. Bu kirliliği görünce doğayı korumak gerektiği düşüncesiyle temizliyoruz ama kirletmemek en güzeli” diye konuştu.

ayazaga-cop-toplama3.jpeg

ayazaga-cop-toplama5.jpeg

ayazaga-cop-toplama6.jpeg

ayazaga-cop-toplama7.jpeg

ayazaga-cop-toplama8.jpeg

Bu haber toplam 4037 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT