Gökan Zeybek, Canan Kaftancıoğlu lehine adaylıktan çekildi

Gökan Zeybek, Canan Kaftancıoğlu lehine adaylıktan çekildi
13 Şubat’ta yapılacak olan kongrede CHP İstanbul İl Başkanlığı için adı geçen Gökan Zeybek, adaylık tavrını açıkladı.

Gökan Zeybek, Parti Meclisi üyesi Canan Kaftancıoğlu'nu destekleyeceğini açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul’un 39 ilçe başkanı ile yaptığı toplantıda il başkanlığı için mevcut il başkanı Cemal Canpolat’ın yanı sıra Parti Meclisi Üyesi Canan Kaftancıoğlu ve Gökan Zeybek’in isimleri öne çıkmıştı.

CHP İstanbul İl Başkanlığı'nın 13 Şubat'ta yapılacak seçimine günler kala, ismi adaylar arasında geçen Gökan Zeybek, Parti Meclisi üyesi Canan Kaftancıoğlu'nu destekleyeceğini açıkladı.

Zeybek, tavrını Facebook'ta "Yan yana, omuz omuza mücadeleye devam diyor, CHP İstanbul İl Başkan adayımız Dr. Canan Kaftancıoğlu’na başarılar diliyorum. Hep birlikte, daima, ileriye..." mesajıyla, Canan Kaftancıoğlu ile beraber çekilmiş fotoğrafını paylaştı.

Canan Kaftancıoğlu kimdir?

1972 Ordu doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Ordu'da tamamladı. 1995 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Sivas Suşehri Devlet Hastahanesi acil biriminde hekim olarak çalıştı. 1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı’nda Adli Tıp ihtisasına başladı. TiHV(Türkiye İnsan Hakları Vakfı) 'de vaka taraması yaparak "İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi" isimli teziyle ihtisasını tamamladı. Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dernek ve demokratik kitle örgütlerinde görev aldı. Toplumsal Bellek Platformu'nun kurulmasında önayak oldu. Yakın tarihimizde yaşanan faili meçhul bırakılmış cinayetlere dikkat çeken Yalın Ses yayınlarından "Benim Babam Bir Kahramandı" isimli derleme kitabı bulunmaktadır. İletişim yayınlarından Müge Tuzcuoğlu derlemesi “Roboski İstenmeyen Çocuklar” ve Um:Ag yayınlarından Eren Aysan derlemesi “Bir Eflatun Ölüm” isimli kitaplara yazı katkısı sunmuştur. Bilimsel ve sosyal alanlarda yayınlanmış yüzü aşkın makalesi vardır. Birleşik Haziran Hareketi geçici yürütmesinde görev almıştır. Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri düzenleme komitesindedir. 2011-2012 yılları arasında CHP İstanbul Basın, Kültür ve İletişimden sorumlu il başkan yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında İl başkan vekilliği, basından sorumlu il başkan yardımcılığı görevini sürdürmüştür. Motorsiklet kullanmak ve seyahat etmekten hoşlanır. Halen kurucu ortağı olduğu özel bir sağlık kuruluşunda genel koordinatör olarak çalışmaktadır. Dr. Ali Naki Kaftancıoğlu ile evli olup Çağım Işık isminde bir kızı, Rocky isminde sahiplenilmiş dört ayaklı bir oğlu bulunmaktadır.

Bu haber toplam 9211 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT