Gezici Tiyatro perdelerini açıyor

Gezici Tiyatro perdelerini açıyor
Sarıyer Belediyesi'nin hazırladığı Gezici Tiyatro perdelerini açıyor.

Sarıyer Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla hazırladığı Çocuk Şenliği kapsamında oluşturulan Gezici Tiyatro perdelerini açıyor.

Şenlik kapsamında özel olarak yazılan ve sahneye konan “Neşesaçan” isimli çocuk oyunu ilk olarak 23 Nisan’da Sarıyer Halk Eğitim Merkezi'nde sergilenecek.

Gezici Tiyatro, “Neşesaçan” isimli oyunu bir TIR’ın üzerinde, 7 gün süresince Sarıyer’in 7 ayrı bölgesinde sahneleyecek.

"SARIYER KÜLTÜR-SANAT MERKEZİ OLACAK"
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediyesi’nin yeni dönemde kültür ve sanata büyük önem vereceğini belirterek, “Gezici tiyatro ile tiyatroyu çocuklarımızın ayağına götüreceğiz. Çünkü çocuklarımız, gençlerimiz geleceğimiz için, Sarıyer için, Türkiye için çok önemli. Kültür ve sanata Sarıyerlilerin kolayca ulaşabilmesi için başka projelerimiz var. Bunları da hayata geçireceğiz. Sarıyer denilince kültür ve sanat merkezi akla gelmeli. Biz bunu başaracağız” dedi.

Tiyatroya gitme olanağı olmayan çocuklara da ulaşmayı hedefleyen Gezici Tiyatro’nun “Neşesaçan” isimli oyunun yönetmenliğini ve senaristliğini Metin Arslan üstlendi.

Profesyonel oyuncu kadrosunun rol aldığı oyunun müziklerini Meltem Taşkıran besteledi ve seslendirdi. Oyunda Fuat Onan, Nurçin Karabıyık, Duygu Yıldız, Sezen Çiftçi ve Tolga Cingöz rol alıyor.
Oyunun şarkı düzenlemesini Cihan Sezer, afiş tasarımını ise Melike Kaplan hazırladı.

“Dostluk ve vefa” kavramlarının anlatıldığı oyun ilk olarak 23 Nisan Ulasal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerinin yapılacağı Sarıyer Halk Eğitim Merkezi'nde saat 13:00’te sergilenecek.

Sarıyer Halk Eğitim Merkezi'nde yapılacak şenlikte tiyatro gösterisinden sonra ödüllü yarışmalar, DJ performansı, animatörler ve oyunlar da yer olacak.

Oyunun 7 günlük programı şöyle:

23 Nisan Perşembe
Saat:13:00-14:00
Sarıyer Halk Eğitim Merkezi 

24  Nisan Cuma        
Saat: 13:00-14:00
Behçet Kemal Çağlar Lisesi/Balta Limanı 

25 Nisan Cumartesi 
Saat: 14:00-15:00
Nadir Nadi Parkı/Kireçburnu

26 Nisan Pazar
Saat: 12:00-13:00
Eski Tersane/İstinye 

27 Nisan Pazartesi
Saat: 16:00-17:00
Halı Saha Karşısı/Kilyos

28 Nisan Salı
Saat: 13:00-14:00
Mehmet Koçali Parkı/Rumelikavağı

29 Nisan Çarşamba
Sarıyer Meydanı
Saat: 13:00-14:00

Bu haber toplam 2351 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT