Gezen ve Erdoğan'a ŞOK

Gezen ve Erdoğan'a ŞOK
Müjdat Gezen, Yılmaz Erdoğan'ın da aralarında yer aldığı 19 site sakinine kaçak havuz yaparak çevre kirliliğine neden oldukları iddiasıyla 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Sarıyer Demirciköy'deki sitenin aralarında ünlü sanatçılar Müjdat Gezen, Yılmaz Erdoğan'ın da yer aldığı 19 sakinine kaçak havuz yaparak çevre kirliliğine neden oldukları iddiasıyla 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede, sigortacı Tarkan Türeci'nin Demirciköy'deki Sinemköy Sanatçılar Sitesi'nde ikamet eden 19 site sakininin imara aykırı havuz yapıldığı gerekçesiyle savcılığa şikayette bulunduğu anlatıldı. Sarıyer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nce 26 Mart 2010 tarihli, 830 sayılı yazısıyla şüphelilere ait havuzlara ilişkin yıkım kararı alındığı belirtildi.

Şüphelilerin savunmalarında, sitedeki havuzların kendileri tarafından yapılmadığını, site kooperatif halindeyken yapılan havuzlar olduğunu, sitede bulunan yerleri aldıktan sonra herhangi bir değişiklik yapmadıklarını belirterek suçlamaları kabul etmedikleri ifade edildi. İddianamede şüphelilerden bazısının daha önce aynı konuyla ilgili yargılanıp beraat ettiklerinin söylediği ancak yargılama konusunun aynı ihlale yönelik olup olmadığının anlaşılamaması nedeniyle bu konudaki takdirin mahkemeye ait olduğu belirtildi.

Bu nedenlerle site sakinleri Müjdat Gezen (Halit Müjdat Gözen), Hasan Yaşar Ünlü, Kenan Yılmaz, Jermen Markusyan, Elif Tokat, Osman Mehmet Tekinel, İsmail Semih Aliman, Süleyman Servet Kumsal, Yılmaz Erdoğan, Sibel Tayfur, Ahmet Osman Mayatepek, Bedros Kazan, Necmettin Adnan Yıldız, Selahattin Tunç, Zeynep Tüzer, Necati Akpınar, Tuğçe Poyrazlar, Sinan Ferit Tüzer, Burçak Poyrazlar hakkında dava açıldı. Bu kişilerin imar kirliliğine neden olmak suçundan 1 yıldan 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmaları istendi. Dava İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

Bu haber toplam 1945 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT