Genç'ten Emek Cafe'ye destek

Genç'ten Emek Cafe'ye destek
Kapısına mühür vurulan Emek Cafe'ye Şükrü Genç'ten destek geldi.

Emek Cafe’de çalışan 22 personel işsiz kaldı
1967'deki tuvalet inşaatı nedeniyle tam 42 yıl sonra Emek Cafe kapısına mühür vuruldu. Cafenin kapatılması yüzünden işsiz kalan 22 personel önceki gün yağmur altında imzası kampanyası başlattı. Binlerce vatandaşın katıldığı kampanyaya bir destek de CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç’ten geldi.

“Yapılanlar ahlaki değil”
Yeniköy'de bulunan ve geçen cuma günü mühürlenen Emek Cafe'yi ziyaret ederek mekân sahibi Nuran Mavi ve çalışanları görüşen Genç, yapılanın ahlaki olmadığını söyledi. Mekânın onlarca yıl önce yapılan ve şimdiki sahibine ait olmayan bir hatadan dolayı mühürlenmesinin yanlış olduğunu belirten Genç, "Geçen çarşamba tebligat gelmiş, iki gün sonra da mühürlemişler. Ekonomik krizin olduğu bir ortamda 22 aile işsiz kaldı. Bunu en azından ahlaki bulmuyorum. Sarıyer Belediyesi, mekânın sahibi ile görüşebilir ve yanlışın düzeltilmesini isteyebilirdi" dedi.

22 kişi işsiz kaldı
“Sayın müşterilerimiz, bitişik komşumuzun şikâyeti üzerine Emek Cafe geçici bir süre kapalıdır” pankartının önünde yağmur altında bekleyen Emek Cafe’nin işsiz kalan personelleri ise, “1965’te alınan bir karardan dolayı bugün böyle mağdur ediliyoruz. Bu Cafe’de 22 personel evlerine ekmek götürüyor. Bunu yapanlar bunun hesabını nasıl verecekler. Acaba vicdanları rahat mı?” diye konuştular. Öte yandan sokakta geçen çok sayıda vatandaşta işsiz kalan vatandaşlara destek vererek imza kampanyasına destek oluyor.

Mekân sahibi Nuran Mavi “1965’te alınan bir karar. Daha önce Boğaziçi İmar Müdürlüğünden bize bu kararla ilgili bir bilgi verilmedi. Ve komşumuzun şikâyeti üzerine ortaya çıktı. En azından iyice araştırılıp bize zaman verilebilirdi.” dedi.

Bu haber toplam 6306 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT