Genç'in anlayışı tutacak mı?

Genç'in anlayışı tutacak mı?
Yusuf Tülün’ün sosyal belediyecilik anlayışı tutmadı. Peki, Şükrü Genç’in sosyal demokrat belediye anlayışı tutar mı?

VEDAT ÖZDEMİR / SARIYER MANŞET GAZETESİ GENEL YAYIN YÖNETMENİ

Sosyal Belediyecilik mi?
Sosyal Demokrat Belediyecilik mi?

Sarıyer’de Yusuf Tülün’ün sosyal belediyecilik anlayışı tutmadı. Peki, Şükrü Genç’in sosyal demokrat belediye anlayışı tutar mı?

Sosyal Belediyecilik, özellikle son yıllarda yerel yönetimlerin gündemine girmiş olan tartışmalı bir konudur. Bu konu sadece alt yapı ve üst yapı hizmetlerinin ötesinde sosyal sorunları çözümünü öngörüyor. Ancak ülkemiz de sosyal belediyecilik adı altında yapılan birçok şeyin boş olduğunu da söylemek mümkündür. Fazla uzağa gitmemize gerek yok. Bunu en önemli örneğini Sarıyer’de gördük. Vatandaşın alt yapı ve üst yapı sorunu çözülmeden ona sosyal belediyecilik adı altında konser ve geziler düzenlerseniz. Halk bunu çabuk unutur. İlk gün memnun edebilirsiniz ama ikinci gün aklında ne konser nede kültür gezisi kalır. Aklında kalacak olan tek şey var o da; oturduğu evin tapusu veya Kozdere’de oturuyorsa yağmur yağdığında evini sel basacak mı korkusudur. Sarıyer’de bu korku halen devam ediyorsa; geçtiğimiz 5 yıllık süre zarfında “Sosyal Belediyecilik” kelimesini dilinden düşürmeyen Yusuf Tülün’ün bu anlayışı tutmamış demektir.

Sarıyer geleceğinizi biliyor
Şimdi yönetim değişti bununla beraber anlayış da değişti. Eskiden Tülün anlayışlı bir sosyal belediyecilik vardı. Şimdi ise sosyal demokrat bir belediye başkanı var. Her fırsatta vatandaşa “Tüm sorunları hep beraber çözeceğiz” diyen bir belediye başkanı… Bekleyip göreceğiz… Sosyal demokrat başkan halkı yönetime çekip öncelikli sorunlarını çözme konusunda başarılı olacak mı?  Başarılı olmasını tüm Sarıyerliler gibi ben de ümit ediyorum. Belediye Başkanı Sayın Şükrü Genç, seçim döneminde hüzünlü asker fıkrasının sonunda Sarıyerlilere “Geleceğinizi biliyorum” dedi. Halk geldi. Şimdi aynı cümleyi Sarıyerliler söylüyor. “Geleceğinizi biliyoruz sayın başkan”

Bu haber toplam 1349 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
1 Yorum