Genç ve İmamoğlu'ndan oto sanayi ziyareti

Genç ve İmamoğlu'ndan oto sanayi ziyareti
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi’nde bir araya geldi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bugün ki durağı Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi oldu. Esnafın sorunlarını dinleyen başkanlara İstanbul Oto Sanatkarları Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keskin, İBB yetkilileri, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Volkan Yıldız, ilçe yöneticileri, Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcıları ve meclis üyeleri de eşlik etti. Ardından İstanbul Oto Sanatkarları Esnaf Odası’nda bir toplantı gerçekleştiren Genç ve İmamoğlu, esnafların bölge ile ilgili taleplerini not alarak, “İBB’nin üzerine düşen görevler neler, Sarıyer Belediyesi nezdinde yapılabilecekler neler bunlara bakacağız” diye konuştu.

KİMSENİN HAKKINI YEDİRMEMEYE KARARLIYIZ

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Ekrem Başkan’ın bir sözü vardı. Kimsenin hakkını yemem kendi hakkımı da yedirmem diye. Bu söz dönüm noktası oldu. İşte aynı kararlılıkla çalışmak çok önemli. Biz bugüne kadar kimsenin hakkını yemedik. Toplumun hakkını da yedirmeyiz. Bu konuda çok kararlıyız. İstanbul kolay bir şehir değil. İstanbul, Türkiye’nin beyni. İyi yönetilmesi lazım, geleceğinin şekillendirilmesi lazım. Burası bir yaşam merkezi ve çevresinde çok büyük mahalleler ve ilçeler var. Sarıyer’in hemen hemen tüm mahallelerinden buraya çalışmaya gelen var. Burayı bir bütün olarak ele almak lazım. Park olayı en büyük problem burada. Hep birlikte bunu nasıl çözebiliriz ona bakacağız” dedi.

ÜRETEN İNSANLARLA BİR ARAYA GELMEK İSTİYORUZ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise, “Biz göreve geldiğimiz andan itibaren özellikle İstanbul’un organize sanayi bölgeleri, sanayi siteleri, bu tarz küçük esnafın olduğu oto sanayi gibi sitelerle bir iş birliği zemini kurduk. Burada sürdürülebilir, anında İBB ile ilişki kurulabilecek bir şekilde yaptık. İstanbul Planlama Ajansı kurduk ve orada bu işin merkezini oluşturduk. İstanbul’un üreten insanlarıyla bir araya gelmek, onların sıkıntılarını dinlemek geleceği de beraber şekillendirmek arzusundayız. Öncü bir ekip burada gezip sizlerle konuştu. Yakın zamanda hazırladıkları raporu inceleyip kısa özetini size de ulaştıracağız ben de takip ediyor olacağım” diye konuştu.

sariyer-oto-sanayi-ziyaret1.jpeg

sariyer-oto-sanayi-ziyaret2.jpeg

sariyer-oto-sanayi-ziyaret3.jpeg

sariyer-oto-sanayi-ziyaret4.jpeg

sariyer-oto-sanayi-ziyaret5.jpeg

sariyer-oto-sanayi-ziyaret7.jpeg

sariyer-oto-sanayi-ziyaret8.jpeg

sariyer-oto-sanayi-ziyaret9.jpeg

sariyer-oto-sanayi-ziyaret10.jpeg

Bu haber toplam 2368 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
1 Yorum