Felaketi bile siyasi malzeme yapanlara cevap 

Felaketi bile siyasi malzeme yapanlara cevap 
Yoğun yağış sonrası Sarıyer'de çöken bir yol, farklı şekilde servis edilerek siyasi malzeme haline getirilmeye çalışıldı.

Geçtiğimiz günlerde aşırı yağış nedeniyle Sarıyer Merkez Mahallesi Demet Çıkmazı Sokak’ta çöken yol seçimlerin de yaklaşmasıyla bazı çevreler tarafından basın yayın organlarına farklı şekilde servis edilerek siyasi malzeme haline getirilmeye çalışıldı. Sarıyer Belediyesi doğal felaketi bile siyasi malzeme haline getiren art niyetli bu çevrelere cevap verdi. Yapılan basın açıklamasında; Sarıyer’in son on yılda kilometrelerce istinat duvarı ve merdiven yapılarak bu tür yağışlardan en az zarar gören ilçelerden biri haline geldiği belirtildi. Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün tüm mahallerde olduğu gibi bu sokakta da kalıcı çözüm için çalıştığı bilgisi verildi.

SARIYER’İN SAĞDUYULU HALKINA ÇAĞRI

Sarıyer Belediyesi’nden yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Sağanak yağışlar ne yazık ki ülkemizin çeşitli bölgelerinde doğal olmayan afetlere neden oluyor. Plansız yapılaşma, günü kurtaran çözümler, ormanların yok edilmesi, HES’ler yüzünden değişen su yataklarının sonucunda bazen ölümlerle de sonuçlanan felaketler yaşıyoruz. Son olarak Sarıyer Merkez Mahallesi Demet Çıkmazı Sokak’ta sağanak yağışın ardından yaşanan yol çökmesi ile ilgili belediyemizin sorunu kalıcı olarak çözme çalışmaları sürerken ne yazık ki doğal felaketlerden siyasi malzeme çıkarmaya çalışıyoruz.

İstanbul’un en zorlu coğrafyasından bir olan Sarıyer, on yılda kilometrelerce istinat duvarı ve merdiven yapılarak bu tür yağışlardan en az zarar gören ilçelerden biri haline geldi.

Söz konusu yerle ilgili Fen İşleri ekiplerimiz mahallede inceleme yapmış, kaynak ayırma ve kalıcı çözüm için gerekli çalışmalar gerçekleştirilerek, istinat duvarı çalışmalarına başlamıştır. Yağışların devam etmesi burada çalışma yapmaya imkan vermemiştir.  Bu yüzden sorun taş duvar çalışmasıyla giderilecektir. Bu süreçte mahalle sakinlerimizin bundan sonra daha vahim olaylar yaşanmaması için sabırlı olmalarını ve ekiplerimize yardımcı olmalarını bekliyoruz.

İnsanların yaşadığı acı ve kötü olayların felaket tellallığını yapmadık, malzeme olarak kullanmadık. Bu tür olaylardan çıkar beklemek yerine Sarıyer’i seven herkesin dayanışma birlik ve beraberlik içinde sorunu çözmeye katkı sunmasını bekliyoruz. Belediye yetkilileriyle hiç konuşulmadan medyaya servis edilen felaket mönüsüne sağduyulu halkımız itibar etmeyecektir.

Her zaman olduğu gibi iyi günde her günde sorunlarımız birlikte çözecek mahalle sakinlerimizle el ele bu türden olayları geride bırakacağız.

Bu haber toplam 2666 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT