Eylül’de hizmete açılacak

Eylül’de hizmete açılacak
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yapımı devam eden ve Eylül ayında açılması planlanan Tarabya Tekne Park İnşaatında inceleme yaptı.

İskelede bir süre yapılan çalışmaları seyreden Başkan Topbaş, yetkililerden tekne park hakkında bilgi aldı. Daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Topbaş, teknelerin sahil şeridini işgal ettiğini, İstanbulluların bu nedenle deniz keyfi yaşayamadığını belirtti.

kdrtopbasmar1_313843797.jpg

SAHİLLERİ İSTANBULLULAR'A İADE EDECEĞİZ
Bu nedenle vatandaşlardan birçok şikâyet aldıklarını belirten Topbaş, “Tekne sahipleri de bize 'Nerede demirleyeceğiz?' dedi. Biz de tekneleri marina sistemine dönüştürmeye karar verdik. İlk adımı Tarabya ve İstinye'de attık. Tarabya’ya 208 tekne bağlanabilecek. Eylül başı gibi hizmete sunacağız. Sahilleri, İstanbullular'a iade etmiş olacağız. İstanbullular deniz keyfi yapabilecek “dedi. Bebek, Paşabahçe ve Kuruçeşme'de bu tür tekne park yapılacağını ifade eden Topbaş, turistik teknelerin demirlemesi için de Beykoz'da bir çalışma yapılacağını belirtti.

kdrtopbasmar2_868732156.jpg

AMATÖR BALIKÇILAR İÇİN YERLER GELİYOR
Topbaş'ın açıklamalarında amatör balıkçılar içinde yeni bir projeden bahsetti.  Boğaz'da sahil boyunca balık tutan amatör balıkçılar artık istedikleri yerde olta atamayacaklar. Vatandaşlardan, boğaz kenarında balık tutan amatör balıkçılarla ilgili sıkça şikâyet geldiğini belirten Başkan Topbaş,"Ama balık tutmakta İstanbul'un bir keyfi. Ben de gençken balık tuttum. Boğaz'da yürüyenleri rahatsız etmeyecek şekilde bir düzenleme yapacağız. Amatör balıkçılar için, balık tutulacak belli yerler ayrılacak. Kimse rahatsız olmayacak. Amatör balıkçılar yeri yapacağız" ifadelerini kullandı.

Topbaş, Tekne Park İnşaatında açıklama yaparken yanına Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve CHP İBB Meclis Üyeleri Gökan Zeybek, Ali Rıza Yılmaz ve Başkan Yardımcısı Adnan Ayber de geldi. AK Parti’den ise Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Coşkun ve bazı ilçe yöneticileri hazır bulundu. 

Bu haber toplam 4716 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT