EVYAP’ta bilim ve bahar şenliği

EVYAP’ta bilim ve bahar şenliği
ÖZEL MÜRÜVVET EVYAP OKULLARI’nın öğrencileri, bilim ve bahar şenliğiyle coştular…

Şenliklerin açılışını okul müdürleri Kemal Pehlivan ve İlkay Şenel yaptı. Sarıyer Şifa Suyu Yolu üstündeki okul kampüsünde düzenlenen şenliklerde, öğrenciler hazırladıkları projelerde bilimin insan hayatındaki yerini ve önemini sergilediler…

evyapbilim1_860538473.jpg

Öğlene kadar düzenlenen Bilim Şenliğinde öğrenciler, vitaminler, manyetik maddele,sismoloji ve açık hava basıncı deneyleri,su döngüsü, atık maddelerin geri dönüşümü,optik cisimler ve özellikleri,gıdalar, yaşam alanlarımız, matematik oyunları,bilgisayar simülasyonları gibi konularda ziyaretçilere sunum yaptılar. Diğer bölümde ise, su roketleri, yanardağ simülasyonu, fare kapanından araba yarışı ve mancınık yarışması izleyicilere heyecanlı anlar yaşattı.

evyapbilim2_929401454.jpg

Öğrenciler bahar şenliğinde coştular
Öğleden sonra ise Baharın gelişi, İstanbul Boğazı manzarasıyla bol oksijenli ve güneşli bir günde, velilerin ve ziyaretçilerin de katılımıyla, adeta bir şölen havasında kutlandı. Öğrenciler, yüz boyama, canlı  langırt, sosis balon, jonklör, animatörler, engelli parkur ve daha bir çok etkinlikle eğitim yılının yorgunluğunu attılar.

Şenlik kapsamında bir de kermes düzenlendi. Velilerin maharetli elleriyle hazırlamış oldukları yiyecek kermesinin geliri, kardeş okul olan Van Çemik İlköğretimokulu’na gönderilecek.

evyapbilim3_965864623.jpg

evyapbilim4_835032982.jpg

evyapbilim5_237234980.jpg

Bu haber toplam 6799 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT