Evin üzerine kaya yuvarlandı

Evin üzerine kaya yuvarlandı
Baltalimanı’nda üzerine kaya yuvarlanan gecekonduda 1 kişi hayatını kaybetti.

Sarıyer'de üzerine kaya yuvarlanan gecekondudaki yaşlı kadın hayatını kaybetti. Bir kişinin de yaralandığı olayda yaşlı kadının cesedine iş makinesinin yardımıyla ulaşılabildi.

Olay saat 13.00 sularında Baltalimanı Mahallesi Taşocağı mevkiinde meydana geldi. Eski bir taş ocağında yaklaşık 50 metrelik uçurumun dibine yapılan gecekondunun üzerine kayalar yuvarlandı. Tek katlı evin bazı bölümleri kayaların altında kaldı. Çökmenin yaşandığı odada bulunan Sebahat Ablak (83) göçük altında kaldı. Damadı Kemal Sarıkaya (68) ise yaralandı. Sarıkaya'nın eşi Zeliha Sarıkaya (53) ise göçük anında dışarıda olduğu için herhangi bir yara almadı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri ve vatandaşlar, evin üzerine düşen kayaları temizlemeye başladı. Sağlık görevlileri de yaralanan Kemal Sarıkaya'yı hastaneye kaldırdı. Evin üzerine düşen kayaların büyük çaplı olması nedeniyle Ablak'ın cesedine ulaşılamadı. Bunun üzerine olay yerine iş makinesi çağrıldı. İş makinesinin yardımıyla Albak'ın cesedi yaklaşık 3 saat sonra kayaların altından çıkarılabildi.

Hüseyin Coşkun, baştan sona takip etti
Hafta sonu nöbetçi olan Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun ambulanstan önce olay yerine geldi. Coşkun, çalışmaları baştan sona takip etti. İş makinesinin müdahalesinden önce Sarıyer Zabıta Müdürlüğü ekipleri olay yerinin yakınındaki diğer evleri boşalttı ve mühürledi. Zabıta ekipleri göçüğün yaşandığı uçurumun üzerindeki bazı evleri de gezerek vatandaşları evlerini boşaltmaları konusunda uyardı.

Bu haber toplam 1356 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT