Eski bakanın yalısında bomba paniği

Eski bakanın yalısında bomba paniği
Sarıyer Emirgan’da eski bakanlardan Cavit Çağlar’ın yalısının elli metre yakınına bırakılan bir koli polisi alarma geçirdi.

Polis ekiplerinin yolu trafiğe kapatmasının ardından, olay yerine gelen bomba imha ekiplerinin fünye ile patlattığı koli boş çıktı.

Olay, Sarıyer Emirgan Sakıp Sabancı Caddesi üzerinde sabah saatlerinde yaşandı. Sabah sahilde gezintiye çıkan vatandaşlar, kaldırım üzerinde şüpheli bir koli olduğunu fark etti. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine kısa sürede polis ekipleri geldi. Ekipler, kolinin eski bakan Cavit Çağlar'ın evinin yakınında olması üzerine geniş güvenlik önlemi aldı. Polis yolu hemen trafiğe keserek, durumu bomba imha ekiplerine bildirdi.

Yolun trafiğe kapanmasıyla çok sayıda otobüs uzun kuyruklar oluşturdu. Vatandaşlar işlerine geç kaldıklarını bildirerek polis ekipleriyle tartıştı. Bir vatandaşın, "Koşarak geçsek olmaz mı?" sorusu ise polisi şaşırttı. Bir süre sonra olay yerine gelen bomba imha ekipleri koliyi fünye ile patlattı. Kıyıya yakın geçen teknelerin uyarıldığı sırada büyük bir gürültüyle patlayan koli boş çıktı. İncelemelerin ardından yol yeniden trafiğe açıldı

Bu haber toplam 3851 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT