Ersoy Sarıyer'deki 3 yılını anlattı

Ersoy Sarıyer'deki 3 yılını anlattı
Yalova Valiliği'ne atanan Ersoy, Sarıyer'de geçirdiği 3 yılda yaşadıklarını Sarıyer Manşet'e anlattı.

3 yıldır Sarıyer Kaymakamlığı görevini yürüten Mehmet ERSOY, Yalova Valiliği’ne atandı. Ersoy, Sarıyer’de geçirdiği 3 yılında yaşadıklarını Sarıyer Manşet’e anlattı.

1990 yılında Kaymakamlık Kursu’nu tamamlayarak ilk görevine Balıkesir–İvrindi Kaymakamı olarak başlayan Mehmet Ersoy 25 Ekim 2005’ten itibaren 3 yıl süreyle Sarıyer Kaymakamı olarak görev yaptı. Vali olarak Yalova’ya atanan Ersoy atamadan büyük onur ve gurur duyduğunu, Sarıyer’deki çalışmalarının bu atamada önemli bir referans olduğunu söyledi.
İnşallah bu teveccühe layık oluruz
Atamayla ilgili olarak duygu ve düşüncelerini gazetemize anlatan ve valilik mertebesinin bu mesleği yapan herkesin gönlünden geçirdiği bir unvan olduğunu söyleyen Ersoy; ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni bulunduğunuz ilinde temsil etmek gibi şerefli bir göreve layık görülmek gerçekten hepimizi mutlu edebilecek bir atama. Ben de çok onur ve gurur duydum. İnşallah bu teveccühe ve bu güvene layık oluruz. Cumhuriyetimizin ve milletimizin valisi olarak elimizden ne geliyorsa borcumuzu ödemeye çalışırız.’ dedi.

Bu atamada Sarıyer’in referansı başrolde
3 yıldır Sarıyer Kaymakamı sıfatıyla yürütülen çalışmaların bu atamada etkin rol oynadığını belirten Ersoy; ‘Elbette ki; bugünlere geldiğimizde bu süreci yaşamamızda bugüne kadar yaptığımız çalışmaların yetine getirdiğimiz görevlerin çok önemli fonksiyonu olmuştur. 3 yıldır Sarıyer Kaymakamlığı da çok ciddi anlamda referans olmuştur. Yalova gibi ülkemizin çok önemli ve değerli bir köşesine vali olarak atanma da Sarıyer'deki çalışmalarımızın önemli katkısı olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda Sarıyer'de beraber görev yaptığımızı arkadaşlarımıza, kamu kurumu temsilcilerine, siyasi partilerimizin temsilcilerine, mahalli idarelerin değerli temsilcilerine sivil toplum kuruluşlarımıza, basın-yayın kuruluşlarımıza değerli Sarıyer halkına çok teşekkür ediyorum.’ dedi.
Gösterilen dostluk için müteşekkirim
‘Çok huzurlu, mutlu, tatmin edici birlik içinde yaşadıklarımızla başarılı bir kaymakam olarak değerlendirilmeme imkân verdiler’ diyerek Sarıyerlilere teşekkürlerini sunan Ersoy; ‘Gösterdikleri anlayış ve dostluk için gerçekten çok müteşekkirim. Bizlerin bu makama atanmasında yine vesile olmak adına emek veren bütün gönül dostlarımıza müteşekkirim. Bizleri bu göreve layık gören hizmet iradesine, Bakanlar Kurulu iradesine ve başta sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve bakanlarımıza müteşekkirim, onlara şükranlarımı sunuyorum.’ dedi.

Mutlu, huzurlu ve çok dolu bir 3 yıl yaşadım
‘Sarıyer'de yaşamaktan, çalışmaktan, Sarıyerlilerle birlikte olmaktan çok mutlu oldum ve çok keyif aldım. İnşallah bir gün yine bu insanlarla birlikte yaşamayı en azından emekliliğimde yurdumuzun bu güzel köşesinde yaşamak nasip olur inşallah bana. Ben çok mutlu, çok huzurlu ve çok dolu bir 3 yıl geçirdim. Herkesten dostluk, anlayış gördüm.’

Ayrım yapmadan herkesin kaymakamı oldum
Görev süresi boyunca kimsenin rengine, sıfatına, kimliğine, kökenine, ideolojisine, siyasal ve dinsel tercihlerine bakmaksızın hiçbir ilkel anlayışın arkasında olmaksızın Sarıyer'de yaşayan herkesin kaymakamı olmaya çalıştığını söyleyen Ersoy, ‘Herkesi elimden geldiğince aynı sıcaklıkla kucaklamaya çalıştım. İnsanlar da beni aynı sıcaklıkla beni bağrına bastı.’ dedi.

Bu haber toplam 1236 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT