Erol Aydın ateş püskürdü

Erol Aydın ateş püskürdü
Sarıyer Belediye Meclis toplantısına belediye başkan yardımcılığından istifa eden Erol Aydın’ın açıklamaları damgasını vurdu.

Yaptığı sert konuşmada istifaların asfalt ihalesiyle ilgisi olmadığını belirten Aydın, “Asfaltın benimle ilgisi yok Şinasi Yalçın’a bağlı bir müdürlük, bu iddiaları ortaya atanlar servis edenler şerefsizdir” dedi.

Coşkun;  “Kendi isteğimizle istifa ettik”
Meclis toplantısında konuyla ilgili ilk konuşmayı görevinden istifa eden eski Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun yaptı. 15 aylık başkan yardımcılığı görevinden sonra kendi özgür iradesi ile istifa ettiğini, buna kimsenin ve herhangi olayın neden olmadığını söyleyen Coşkun, “Erol arkadaşımla birlikte başkan yardımcılığından kendi özgür irademizle istifa ettik. Ancak bu istifalar çeşitli iftira ve karalamaları da beraberinde getirdi. İstifalarımız tamamen kendi irademizle olmuştur. Belediye başkanımız bizden hiçbir zaman istifa istememiş, bize bağırıp, çağırmamıştır. Bu karalamalara karşı yasal mücadelemizi başlattık. Siyasetin hiçbir noktasında insanların onurundan, şerefinden, namusundan daha önemli bir şey yoktur. Bunları yapanlardan mahkemede hesap soracağız” dedi.

Aydın, “Bize iftira atılıyor”
Coşkun’dan sonra konuşmak için kürsüye çıkan Erol Aydın sert konuştu. Kendisi ve Hüseyin Coşkun hakkında yalan ve iftira dolu bir kampanya yürütüldüğünü belirten Aydın, “Belediye Başkan Yardımcısı ve meclis üyesi Erol Aydın olarak iki ay üzerinde düşündüğüm istifa olayını kendi isteğimle gerçekleştirdim. İstifam tamamen kendi kararımdır. İddia edildiği gibi Belediye Başkanı, bizi çağırıp hakaret etmemiştir. Başkanla bu konuyla ilgili görüşmemiz dahi olmamıştır. Bırakın ben, belediye başkanı değil, kim olursa olsun, bana hakaret etmesine asla izin vermem. Ben kendime hakaret ettirecek bir şey yapmam” dedi.

“Asfalt ihalesinden haberim bile yoktu”
Asfalt ihalesinden haberinin dahi olmadığını belirten Aydın, “İstifamla bağdaştırılan asfalt ihalesi ile benim nokta kadar ilgim, alakam yok. Asfalt ihalesi Fen İşleri Müdürü Nüvit Bey’e bağlıdır. Bu müdürlüğün sorumlusu o süreçte Başkan Yardımcısı Şinasi Yalçın’dı. Eğer bir sıkıntı varsa başkan bu arkadaşları çağırıp bilgi alır bizi niye çağırsın. Kaldı ki, Nüvit Bey’e mevzuat dışı ise moloz dahi aldıramazsınız. Böyle bir şeyi kim yaptıysa, bunların şekli şemali aşağı yukarı belli, hangi cenahtan olursa olsun, ister şu partiden, ister bu partiden olsun, bunlar namussuz ve şerefsizdir.  Bunların siyasi hiçbir mecrada olmamaları gerekir. Siyaseti bu namusuz ölçekte yapan hiçbir insana müsaade etmemeliyiz” dedi.

“Başkanın gerçekleri açıklayacağını umuyorum”
Asfalt ihalesinin 25 katı büyüklüğünde temizlik ihalesi yaptığını ve bunun diğer belediyeler arasında bütçesiyle örnek olabileceğini söyleyen Aydın, “Sayın başkanın bu konularla ilgili bu kürsüden tüm gerçekleri açıklayacağını umuyor ve diliyorum. Aksi takdirde belediyede zan altında kalmaktadır” dedi.

Bu haber toplam 4067 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT