Erhan Vergili, Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı oldu 

Erhan Vergili, Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı oldu 
Genel Başkanlığını Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı Gelecek Partisi'nin Sarıyer İlçe Başkanlığı’na Sarıyer siyasetinin önemli isimlerinden Erhan Vergili atandı.

AK Parti Sarıyer’in kurucularından olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da bağlılığı ile bilinen Erhan Vergili, partisinden ayrılarak Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek Partisi’ne geçmişti. Sarıyer’in sevilen isimlerinden biri olan Erhan Vergili, Gelecek Partisi İl Başkanlığı tarafından Sarıyer İlçe Başkanlığı’na atandı.

“Sarıyer’in geleceğini düşünen herkesi Gelecek Partisi’ne bekliyoruz”

Görevlendirmenin ardından yeni bir yönetim kuracak olan Vergili, Sarıyer Manşet Gazetesi’ne yaptığı açıklamada herkesi kucaklayacaklarını vurguladı. Vergili açıklamasında; “Demokrasi için, insan hakları için, güzel bir gelecek isteyip de başka partilerde düşüncelerini özgürce ifade edemeyen herkesi Gelecek Partisi’nin çatısı altında toplanmaya davet ediyorum. Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun önderliğinde, tüm halkımıza hizmet etmek için kutsal bir yola çıktık. Gelecek Partisi’nin ilkeleri doğrultusunda hiç kimseyi ötekileştirmeden, Sarıyer’deki dörtyüzbin vatandaşımızı da eşit görecek şekilde hareket edeceğiz. Türkiye’nin, İstanbul’un ve Boğaz’ın incisi Sarıyer’in yarınlarını, geleceğini düşünen herkesi bizimle birlikte hareket etmeye ve destek olmaya davet ediyorum. Bize güvenerek bu görevi veren Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’na, Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Selim Temurci’ye ve İl Başkanımız Sayın İsa Mesih Şahin’e de çok teşekkür ediyorum.  Ayrıca bugüne kadar tüm mücadelemde bana en büyük gücü veren eşim Selma ve sevgili kızlarım Defne Nazende ve İrem Asya’ya teşekkür ediyorum.  El ele, kol kola, gönül gönüle yürüyeceğimiz çok uzun bir yolumuz var. Sarıyer’imize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

vergili-ic1.jpg

Erhan Vergili kimdir?

1977 Almanya doğumlu olan Erhan Vergili, aslen Sivas Suşehrilidir.  Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren başarılı işadamı Vergili evli ve iki kız çocuk babasıdır.

Sarıyer siyasetinin de önemli isimlerinden biri olan Vergili AK Parti Rumelihisarı Kurucu Mahalle Başkanlığı yaptı. Vergili 2011 genel seçimlerinde de İstanbul 2. Bölgede Milletvekili Aday Adayı oldu.

Birçok sivil toplum kuruluşunda da görev alan Vergili, Akil Gençlik Platformu İstanbul İl Başkanlığı yaptı. 

Aydın Gençlik Derneği kuruculuğu ve genel başkan yardımcılığı ve İstanbul İl Başkanlığı görevinde bulundu.

Sarıyer’in önemli spor kulüplerinden biri olan Ferahevler Spor Kulübü’nde de asbaşkanlık görevinde bulundu. 

Siyasetteki aktif çalışmalarıyla dikkat çeken Vergili, Türkiye’nin birçok ilinde düzenlenen seminerlerde de görev aldı.

Bu haber toplam 41587 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT