Erdoğan Tarabya'da anket yaptı

Erdoğan Tarabya'da anket yaptı
Başbakan Erdoğan, Tarabya'da esnafla 12 Eylül referandum sürecini konuştu.

Dün Harp Akademileri Komutanlığı 2009-2010 eğitim ve öğretim yılı mezuniyet töreninine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, daha sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Huber Köşkü'nde biraraya geldi. Yaklaşık 2 buçuk saat süren görüşme sonrası köşkten ayrılan Başbakan Erdoğan, Tarabya'da esnafla 12 Eylül referandum sürecini konuştu.

TABUREYE OTURDU, ÇAY İÇTİ 
Tarabya meydanında makam aracından inerek vatandaşlarla sohbet eden Erdoğan, meydanda tabureye oturarak, ikram edilen çayı içti. Vatandaşlarla hatıra fotoğrafı da çektiren Erdoğan, çocuklara da hediye verdi. Bir kuruyemiş dükkanına girerek, işyeri sahibi ve müşterilerle sohbet eden Erdoğan, vatandaşlara halk oylaması konusunda ne düşündüklerini sordu.
 Erdoğan NabızYokladı esnaf ziyareti
GAZETECİLERE DE SORDU
 
Erdoğan, gazetecilere de, "Arkadaşlar siz ne diyorsunuz, 'evet' mi, diyorsunuz, 'hayır' mı diyorsunuz?" diye sorunca, gazetecilerden bazıları "evet" cevabı  verirken, bir gazetecinin "Bunun cevabını sandıkta vereceğiz. Şimdi bunu söylemek taraflı olur" cevabı üzerine, "Yapmayın. Bu çok önemli. Bu tarihi fırsat her zaman gelmez. Yani bir darbe anayasasına sahip çıkmak, sahip çıkmamak. Bu çok önemli. 26 maddede nelerin değiştiği ortada. Ya milletin sesine kulak vereceğiz, ya darbenin sesine kulak vereceğiz. Bu bakımdan çok önemli. Onun için 'evet'. Çok dikkat etmemiz lazım" dedi.
 
Bir gazetecinin, "Vatandaşlarla görüştünüz, onların tepkileri nasıl?" sorusu üzerine Erdoğan, "Genelde iyi" dedi.
 
BAŞBAKAN'A GÖZYAŞI POLEMİĞİ SORULDU 
"Gözyaşı polemiğine" ise Başbakan Erdoğan, "Onunla ilgili ben söylersem doğru olmaz. Onunla ilgili milletimin söylemesi önemli. Ben söyleyeceğimi zaten o gün kürsüde söyledim" diye konuştu.
 
Erdoğan, "Milletten ne bekliyorsunuz?" sorusuna da, "Milletten 'evet' bekliyoruz. Çünkü bu ses milletin sesi. Cumartesi günü zaten asıl söylenecek sözlerin özetini Bingöl'de söyleyeceğiz" diye yanıt verdi.
 
Erdoğan, "Referandumdan yüzde kaç 'evet' oyu bekliyorsunuz?" sorusuna ise "Orayı karıştırma. Onun sınırı olmaz" dedi. Bu arada Erdoğan, sohbet ettiği kuruyemişçiden, alış veriş yaparak ayrıldı. Başbakan Erdoğan daha sonra vatandaşların alkışları arasında makam aracına binerek, Tarabya'dan ayrıldı.

Bu haber toplam 1518 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT