Erdoğan, Hüseyin Coşkun'u Sarıyer adayı olarak açıkladı

Erdoğan, Hüseyin Coşkun'u Sarıyer adayı olarak açıkladı
İlk kez Sarıyer Manşet’in duyurduğu AK Parti Sarıyer Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından resmi olarak açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler ve Yerel Yönetimler seçimlerinde, İstanbul ilçelerinin belediye başkan adaylarını tanıttı.

Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından resmen ilan edilen Hüseyin Coşkun, İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, İl Başkanı ve bölge milletvekilleri ile birlikte sahneye davet edildi. Coşkun’un elini kaldıran Erdoğan başarılar diledi.

ak-parti-sariyer-aday.jpeg

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun kimdir?

Aslen Sivas Koyulhisarlı olan Hüseyin Coşkun, 1979 yılında Sarıyer’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sarıyer’de tamamladıktan sonra, Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu.

2003 yılında AK Parti Sarıyer ilçe yönetim kurulu üyesi olarak siyasete başlayan Hüseyin Coşkun, 2009-2012 yılları arasında AK Parti Sarıyer ilçe başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Sarıyer Belediye meclis üyeliği, 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde İBB ve Sarıyer Belediye meclis üyeliklerine seçildi.

İBB çevre ve enerji komisyonu üyeliği, Sarıyer Belediyesi İmar komisyonu üyeliği yapmaktadır. Sosyal ve siyasi anlamda Sarıyer’e hakim ve birçok STK’da görev alan Coşkun, bir dönem Sarıyer Spor Kulübü’nde de asbaşkanlık görevinde bulundu.
Sarıyer ve İBB meclis üyeliğine devam etmektedir. İngilizce bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Tekstil üzerine faaliyet gösteren aile şirketinde yöneticilik yapmaktadır.

Bu haber toplam 5876 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT