Emniyet’ten bir örnek proje daha

Emniyet’ten bir örnek proje daha
Sarıyer Emniyet Müdürlüğü hayata geçirdiği örnek projelere bir yenisini daha ekledi.

“Yolumuz Sarıyer’e değer katmaktan geçer”
“Yolumuz Sarıyer’e değer katmaktan geçer” sloganıyla başlatılan yeni projede, yaya ve sürücülerin trafik kurallarına uyması amacıyla geniş çaplı bir kampanya başlatıldı.

Daha önce de  “Toplum Destekli Polislik” ve “İlçene Sahip Çık” projeleriyle vatandaşları da işin içine çekerek daha güvenli bir Sarıyer oluşturmayı hedefleyen Sarıyer Emniyet Müdürlüğü, yeni bir örnek projeye daha imza attı. Sarıyer Belediyesi'nin desteğiyle yürütülecek kampanyanın bilgilendirme toplantısı Sarıyer Halk Eğitim Merkezi'nde yapıldı.  Toplantıya, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Vekili Kaya Korkmaz, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Seçkin Özdemir, Sarıyer İlçesi Mahalle Muhtarları, Sarıyer Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Efrail Acar, sivil toplum örgütleri ile minibüs ve taksi esnafı katıldı.

ilsahip_iceri_379426837.jpg

Kurallara uyan şoförler ödüllendirilecek
Toplantıda konuşma yapan Sarıyer İlçe Emniyet Müdür Vekili Kaya Korkmaz’ın verdiği bilgilere göre;  kampanyada minibüs ve taksilere verilecek kod numaralarıyla halkın şikâyet ve teşekkür mesajları alınacak. Buna göre minibüs ve taksilerin ön ve arka camlarına kod numaralarının yazılı olduğu bir etiket yapıştırılacak. Her aracın kendine ait bir numarası olacağı için, müşteri istediği takdirde, şikâyet hattını arayarak aracın şoförünü şikâyet edebilecek ya da teşekkürünü iletecek. Alınan teşekkür mesajları sonucunda ayın şoförü seçilecek. Bir ay boyunca tüm arka kapı bölümünde fotoğrafı taşınarak ödüllendirilecek. Minibüs ve taksi şoförlerinin hayatımızın vazgeçilmezi olduğunu belirten Korkmaz, "Hususi aracı olmayan herkesin sabah işe giderken ilk karşılaştığı insanlar şoförlerimizdir. Sarıyer İlçe Teşkilatı olarak kural ihlali yapan arkadaşlarımızı takip edeceğiz. Minibüs esnafının imajının zedelenmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

Seçkin Özdemir: Belediye projeye tam destek verecek
Belediye olarak bu projeye tam destek vereceklerini belirten Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Seçkin Özdemir, “Sarıyer Belediyesi olarak AB standartlarında kentli bir Sarıyer yaratma çabası içersindeyiz. Bu konuda hazırlamış olduğumuz yerel kalkınma projemiz tüm hızıyla devam ediyor. Bu projemizde muhtarlarımızı, STK temsilcileri, kaymakamlık ve emniyet ile birlikte koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Sarıyer turizm bölgesi olmak için tüm özellikleri sahip bir yer. Bu avantajı değerlendirmek istiyoruz. Bu konuda taksici ve minibüsçü esnafımıza büyük görevler düşüyor” dedi.

Sarıyer Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Efrail Acar, Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, Sarı Platform Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Beşkardeş de proje hakkında görüşlerini belirtip, projeyi desteklediklerini belirttiler. Taksi ve minibüs şoförlerinin de söz aldığı seminer, polis memuru Ahmet Şengül’ün seslendirdiği ‘Trafik Kolbastısı’ adlı klip gösterimiyle son buldu.

Bu haber toplam 3634 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT