EÇADEM’de yeni yıl heyecanı

EÇADEM’de yeni yıl heyecanı
Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi (EÇADEM) öğrenci ve aileleri, düzenlenen yılbaşı etkinliğinde 2018’e gülümseyerek veda etti.

Engelli çocukların toplumsal uyumunu sağlamak ve öz bakım becerilerinin gelişmesine destek olmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi (EÇADEM), öğrenci ve aileleri için yeni yıl kutlaması organize etti. Sarıyer Belediyesi’nin kısa bir süre önce kendilerine tahsis ettiği yeni kampüslerinde düzenlenen kutlamada bir araya gelen fiziksel ve zihinsel engelli öğrenciler, ritim enstrümanları ile verdikleri konserle izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Koç Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrşadi Aksun ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in katıldığı etkinlikte gönüllerince eğlenen EÇADEM’liler yeni yıl pastasını hep birlikte kesti.

ecadem-ic1.jpg

BAŞKAN GENÇ ONLARI YALNIZ BIRAKMADI

Yılbaşı kutlamasında çocukların heyecanına ortak olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, alkışlarla karşılandı. Üniversite ve belediye işbirliğiyle hayata geçirilen EÇADEM projesinin mutluluğuna mutluluk kattığını söyleyen Başkan Genç, “Bir üniversite sadece öğrenci yetiştiriyor, belediye ise sadece yol ve asfalt yapıyor sanırsınız. İşte sosyal sorumluluk böyle bir şey. Yeni bir yıl, yeni umutlar, yeni sevinçler.. Yaşadığımız acı günleri geri bırakarak; toplumun iç içe olduğu sağlıklı, huzurlu bir yıl diliyorum” diye konuştu.

ecadem-ic2.jpg

KALBİME DOKUNAN PROJE

Koç Üniversitesi’nin birçok projede yer aldığını fakat EÇADEM’in ayrı bir önemi olduğunu belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrşadi Aksun ise; ”Her geldiğimde kalbime dokunan tek proje burası. EÇADEM’in yeri hepimizin gözünde bambaşka. İyi ki sizlerle birlikte bu yola çıktık. Keyifli nice yıllar dilerim” dedi.

Bu haber toplam 3158 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT