DTP’den gazetemize ziyaret

DTP’den gazetemize ziyaret
DTP'liler Sarıyer Manşet'i ziyaret ederek seçim çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdiler.

29 Mart yerel seçimlerine DTP çatısı altında girme kararı alan Sarıyer’deki sol partiler ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gazetemizi ziyaret ederek seçim çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdiler.

İdeolojik farklılıklarını halkın çıkarları doğrultusunda bir araya getirdiklerini söyleyen EMEP, Toplumsal Özgürlük Platformu, Ezilenlerin Sosyalist Platformu, Kaldıraç, İşçi Kardeşliği Partisi ve Devrimci İşçi Partisi’nden oluşan sol blok temsilcileri, “Sarıyer’de halk kazanacak, biz kazanacağız. Seçime şirketlerin bünyesinde değil, halkın desteğini alarak hazırlanıyoruz. Bu ülkede inanç, emek, kimlik ve demokratik bir şekilde birlikte yaşamı destekliyoruz” dediler.

Aralarında; EMEP Yöneticisi Cengiz Aşkıncı, Toplumsal Özgürlük Platformu Yöneticisi Halit Elçi ve DTP Sarıyer Yöneticisi Hacı İbrahim Erdoğan’ın bulunduğu sol blok temsilcileri, belediye başkan adayları ile ilgili olarak da şöyle konuştular; “DTP’ nin adayı Tuncay Yılmaz seçildiği zaman halkın taleplerine cevap veren bir başkan olacaktır. Aksi halde tüm mahallerde oluşturacağımız halk meclisleri tarafından geri çekilecektir.”

Bu haber toplam 1478 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT