DTP'de Sarıyer adayını açıkladı

DTP'de Sarıyer adayını açıkladı
Sarıyer'de oluşturulan Emek-Barış-Özgürlük için Demokratik Güçbirliği Tuncay Yılmaz'ı aday gösterdi.

Sarıyer’de oluşturulan Emek-Barış-Özgürlük için Demokratik Güçbirliği, Sarıyer Belediye Başkanlığına Tuncay Yılmaz’ı aday gösterdi. Büyükdere Parkı’nda yapılan basın açıklamasında, Demokratik Güçbirliği’nin Sarıyer yerel yönetimiyle ilgili görüşleri ve “Halkın Belediyesi” anlayışı ifade edildi ve Yılmaz’ın ortak aday olarak Demokratik Toplum Partisi çatısı altında seçime gireceği açıklandı. Yılmaz, yaptığı konuşmada, Sarıyerli işçi ve emekçilerin, yoksulların, Kürtlerin, Alevilerin, tüm ezilenlerin adayı olduğunu ve bunun düzen partilerini korkuttuğunu söyledi.

SARIYER'İN İKİ ADAYI  VAR
Platformun ortak adayı Tuncay Yılmaz yaptığı konuşmada, “Sarıyer'in iki adayı var. Bir yanda birbirinden hiçbir farkı olmayan halkı sömüren düzen partilerinin adayları. Bir yanda ise halkın adayı var. Düzen partileri sadece 5 yılda bir oy almak için geliyor. Ama biz hep halkın yanındayız. Derbent'te evini, barınma hakkını savunan emekçilerin yanı başında olan bizdik. Krize karşı eylemlerde biz vardık. İsrail’in katlettiği Filistin halkıyla dayanışma eylemlerinde bizler, devrimciler vardık. Şimdi de emekçilerin, ezilenlerin oylarıyla Sarıyer Belediyesi’ni yönetmeye talibiz” dedi. Düzen partilerinin gösterdiği adayların birbirlerinden farkı olmadığının ifade eden Yılmaz, 29 Mart'ın ardından Sarıyer halkının yeni bir güne başlayacağını belirtti.
Sarıyer Emek-Barış-Özgürlük için Demokratik Güçbirliği’nde Demokratik Toplum Partisi, Emek Partisi, Toplumsal Özgürlük Platformu, Ezilenlerin Sosyalist Platformu, Devrimci İşçi Partisi Girişimi, İşçi Kardeşliği Partisi ve Kaldıraç yer alıyor.

TUNCAY YILMAZ KİMDİR?
Sarıyer Belediye Başkanlığına Demokratik Güçbirliği tarafından aday gösterilen Tuncay Yılmaz, 1973 Ankara doğumlu. Bir memur ailesinin çocuğu olan Yılmaz, Askeri Deniz Lisesi’nden sonra gittiği Deniz Harp Okulu’nda Gemi İnşa Mühendisliği okurken siyasi görüşleri nedeniyle buradan ayrılmak zorunda kaldı. Tuncay Yılmaz, kurucularından olduğu Toplumsal Özgürlük Platformu’yla (TÖP) birlikte katıldığı ÖDP’de İstanbul il yöneticiliği görevinde bulundu. Yılmaz, daha sonra bağımsız olarak çalışmalarını sürdüren TÖP’ün sözcülerindendir.

Bu haber toplam 1571 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
1 Yorum