DSP'nin seçim bürosuna saldırı

DSP'nin seçim bürosuna saldırı
DSP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Cengiz Alp'in Kireçburnu'nda bulunan seçim irtibat bürosuna önceki gece kimliği belirsiz kişilerce taşlı saldırı düzenlendi.

Demokratik Sol Parti (DSP) Sarıyer Belediye Başkan Adayı Cengiz Alp'in Kireçburnu'nda bulunan seçim irtibat bürosuna önceki gece kimliği belirsiz kişilerce taşlı saldırı düzenlendi. Olayın ardından seçim bürosunda maddi hasar meydana gelirken Alp, bu saldırının nedeninin rant kavgası olduğunu öne sürdü.

BİZİ ASLA SUSTURAMAZLAR
DSP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Cengiz Alp'in Sarıyer Kireçburnu'nda bulunan seçim irtibat bürosuna taşlı saldırı düzenlendi. Önceki gece geç saatlerde büronun camlarına taş atarak kıran saldırganlar daha sonra olay yerinden hızla uzaklaştı. Olayın ardından seçim irtibat bürosunda maddi hasar meydana gelirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan DSP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Cengiz Alp, olayın rant kavgası yüzünden olabileceğini iddia ederek, "İstanbul'da kalan son yeşil alanların büyük bir çoğunluğu Sarıyer bölgesinde. Buralardan 3. köprünün geçeceği söyleniyor. Bunlarla ilgili çok ciddi rant hesapları yapan şirketler var. Rakiplerimizin adayları da üçüncü köprünün geçeceği yere göre planlarını ve ona göre hesaplarını yaptılar. Bunu bir yıldırma taktiği olarak değerlendiriyorum. Sarıyer'de de seçim bürolarına yapılmış ilk saldırı. Bu ilk saldırının bizim büromuza yapılmış olmasından dolayı çok üzgünüz. Sarıyer ilçesinde 30 yıl boyunca hekim olarak çalıştım ve yüzbinlerce kişiyi muayene ettim. Her aileye bir hizmetim vardır. Susmaya ve susturmaya yönelik bir hareket. Bu bizi asla yıldırmayacak" dedi.

BİZİM İÇİN KÖTÜ BİR ANI OLACAK
Kimliği belirsiz 3-4 kişinin gece kendilerini kamufle edip zarar verdiklerini belirten Cengiz Alp, "Bizim Sarıyer'de diğer tüm partilerin seçmenlerine karşı bir duruşumuz olamaz. Siyaset bezirganları, siyaseti ticaret için yapanlar, dini istismar edenler, hiçbir projesi olmayan denenmiş kadroları olanlar var. Biz bunların yaptığını asla yapmayız. Bu bizim için kötü bir anı olacak. İnşallah bu olay son olur. Burayı yaptırmayacağım, burası güler yüzün üzerine atılmış bir taş yarası olarak kalacaktır" dedi.

Bu haber toplam 1261 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
4 Yorum