“DP’nin baraj sorunu yok”

“DP’nin baraj sorunu yok”
Demokrat Parti Sarıyer İlçe Başkanı Mihrican Ahipaşaoğlu, “Yerel seçimlerde DP’nin oyları, MHP ve CHP’ye gitti, önümüzdeki seçimlerde DP’nin baraj sorunu yok” dedi.

Demokrat Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’na yeni seçilen Mihrican Ahipaşaoğlu yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, Riva Restaurant'ta yerel basına tanışma yemeği verdi. Teşkilatlandırma Başkanı Davut Al, Kadın ve Gençlikten sorumlu Kaya Sevim, Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal-Siyasal Yönlendirme Sorumlusu Mecit Satıroğlu’nun da katıldığı toplantıda, Demokrat Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı yapılanması hakkında bilgiler verildi.

“Sarıyer’de DP’nin baraj sorunu yok”
Sarıyer’de DP’nin baraj sorununun olmadığını söyleyen Mihrican Ahipaşaoğlu, “DP’nin Sarıyer’deki konumunu geride bıraktığımız yerel seçimlere göre değerlendirmemeliyiz. Çünkü yerel seçim sürecinde DP’lilerin birçoğu CHP ve MHP’ye destek verdi. Bunun bir amacı vardı, o da yerel iktidarı AKP’den almaktı. Bu da gerçekleştirildi” dedi.

Yerel seçimlerde CHP’ye destek verdi
Yerel seçim sürecinde Sarıyer’de CHP’ye destek verdiğini belirten Mihrican Ahipaşaoğlu, bu konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Yerel seçimler gelirken merkez partilerde dağılma yaşanıyordu, Sarıyer için ne yapabiliriz diye düşündüm ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye oldum. 6 ay kadar çalıştım. AKP’den Sarıyer'i aldık, sonra istifa ettim. Şimdi Türkiye ve Sarıyer için yoluma DP ile devam ediyorum. DP kökeninden geliyorum. Daha öncede Genel Başkanımız Hüsamettin Cindoruk’un kurduğu Demokrat Türkiye Partisi’nden Bingöl Milletvekili Adayı oldum” dedi.

dpdpilce_590383707.jpg

“Adalet Parti’li yılların özlemini duyuyorum”
Marjinal tüm partilere karşı olduğunu belirten Ahipaşaoğlu, siyasi görüş olarak da  “Demokrat, liberal, Atatürkçü, çağdaş, eşit paylaşımcı, insan haklarından yana, ulusal milliyetçi biriyim. Siyasette kişisel beklentim asla yok. Ama bu ülke için büyük beklentilerim var. Ben Adalet Parti’li yılların özlemini duyuyorum. Çocuklarımızın yarın yaşayacağı güzel bir ülke istiyorum. Hedefimiz Türkiye’yi kaostan kurtarmak ve önümüzdeki genel ve yerel seçimlerde başarı sağlamaktır” dedi.

“Sarıyer’de çalışmalarımıza başlayacağız”
Sarıyer'deki çalışmalar ile ilgili de bilgi veren Ahipaşaoğlu, “Türkiye’nin çimentosu olan bir partiyiz. Sarıyer’deki çalışmalarımıza partimizin yeni ilçe açılışı ile başlayacağız. Üyelerimizi yenileyeceğiz. Muhtarlarımıza ve mahallelere gidip halkımızla buluşacağız. Ev ziyaretlerine başlayıp halkımızı dinleyeceğiz. Parti Genel Merkezi’mizde hazırlanmış projelerimiz var.  Demokrat Parti kurulduğu uzun yıllardan bu yana, Türkiye için önemli ve köklü bir partidir, böyle olmaya da devam edecektir” diye konuştu.

Bu haber toplam 5145 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT