Derbent’te yıkım telaşı

Derbent’te yıkım telaşı
Derbent’te yaklaşık 5 bin kişinin yaşadığı 1200 eve yıkım kararı geldi.

  SARIYER MANŞET ÖZEL HABER 

Derbent’in neredeyse tamamını kapsayan Sınırlı Sorumlu Atatürk Oto Sanayi Yapı Kooperatifi’ne ait araziyi kat karşılığı alan Cemre İnşaat, yaklaşık 1200 aileye evlerini boşaltmaları için tebligat gönderdi. Yaklaşık 5 bin kişinin yaşadığı bölgede tebligatlar evlere tek tek teslim edildi.

Enkaz bedeli için anlaşmaya çağırdılar
Tebligatta yer alan bilgilere göre;  inşaat şirketi, mahalle sakinlerini 1-15 Mayıs tarihleri arasında enkaz bedeli için anlaşmaya çağırdı. Ayrıca, anlaşmaya gitmeyenlerin enkaz bedelinden faydalanmayacakları gibi, bir de geriye dönük ecri misillerini ödeyecekleri ve başkasının arazisinde izinsiz oturdukları gerekçesiyle de kendileri hakkında suç duyurusunda bulunacağı belirtildi.

Tebligatın örneği Şükrü Genç’e verildi
Tebligatları gören mahalle sakinleri mahalle muhtarına koştu. Muhtar Metin Ateş tebligatların bir örneğini Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e iletti. Başkan Genç’in kooperatifle görüşeceği belirtildi. 

“Tek tek görüşmeye çağırıyorlar”
İnşaat şirketinin kendilerini tek tek arayarak anlaşma yoluna gitmek için görüşmeye çağırdığını belirten mahalle sakinleri Sarıyer Manşet’e yaptıkları açıklamada “Yıllardır burada oturuyoruz. Bizim mülkiyet sorunumuzun çözülmesi gerekiyor. Diken üstünde yaşamak istemiyoruz.  Kooperatifle anlaşan şirket bizleri teker teker çağırmaya başladı. Ancak biz mahalle halkı olarak beraber mücadelemizi vereceğiz” dediler.

Öte yandan mahalle sakinleri hep beraber hareket etmek kararı için Pazar günü saat 12.00’de toplanacak.

Bu haber toplam 1288 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT