Derbent’te şafak operasyonu

Derbent’te şafak operasyonu
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Özel Harekat polislerinin de desteği ile Derbent’te şafak operasyonu düzenledi.

Polisin İstanbul Sarıyer başta olmak üzere bazı ilçelerde düzenlediği eş zamanlı operasyonda çok sayıda şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Özel Harekat polislerinin de katıldığı "şafak" baskınlar'nda gözaltına alınan zanlılar, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Güvenlik kaynaklarına dayanan bilgilere göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Organize Suçlarla Mücadele şube Müdürlüğü'nün yürüttüğü soruşturma kapsamında bu sabaha karşı Sarıyer başta olmak üzere bazı ilçelerde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Poliste "shorland" ve "akrep" diye tabir edilen hafif zırhlı polis araçları ile Özel Harekat polislerinin de desteklediği şafak baskınında, Derbent ablukaya alındı.

Daha önceden belirlenen adreslere yapılan baskınlarda bazı şüpheliler gözaltına alındı. Çamlıtepe Mahallesi Yapı Kooperatifi'nde de arama yapılırken, emniyetten sızan bilgilere göre operasyonların organize bir suç şebekesine yönelik olduğu iddia ediliyor.  Polis kaynakları, sabaha karşı düzenlenen operasyon ile ilgili ayrıntılı bilgilinin ilerleyen saatlerde yapılacağını duyurdu.

Çamlıtepe Mahallesi, Güzelleştirme Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başta olmak üzere farklı adreslere yapılan baskında aralarında dernek başkanı R.Ç.'nin de bulunduğu 5'i kadın 14 kişi gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen şüphelilerin dernek adını kullanarak Derbent Mahallesi'nde evlerini inşaat firmalarına vermek isteyenlere baskı yaptıkları ve tehditlerde bulundukları öne
sürüldü. Olayla ilgili gözaltı sayısının artabileceği kaydedildi.

Bu haber toplam 2481 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
1 Yorum