Derbentliler Şükrü Genç’e gitti

Derbentliler Şükrü Genç’e gitti
Yüzlerce Derbentli ellerinde dilekçeyle Sarıyer Belediyesi’ne yürüdü. Başkan Şükrü Genç, “Oyuna gelmeyin bu işi beraber çözeceğiz” dedi.

Yüzlerce Derbent’li Sarıyer Belediyesi’ne gelerek dilekçelerini verdi. Belediye başkanlığının yanında bulunan bahçede sıraya giren Derbentliler, belediyenin memurlarına dilekçelerini tek tek ilettiler. Dilekçelerinde, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’ten mülkiyet sorunları için çözüm geliştirmesini istediklerini belirten Derbentliler, gerek Sarıyer,  gerekse İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine verdikleri sözleri tutmasını istediler.


dilekces_iceri_928368838.jpg

“Her iki belediyeyi de uyarıyoruz”
Mahalle derneğinin yetkilileri tarafından yapılan basın açıklamasında, “Biz yıllarca burada mücadele ettik. Sorunu çözene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Her iki belediyeyi de doğup büyüdüğümüz semtte yaşamak ve barınma hakkımıza saygılı olmaya çağırıyoruz. Derbent halkı olarak verilen sözlerin tutulması için buradayız. Önümüzdeki günlerde de İBB’de olacağız. Her iki belediyeyi de uyarıyor ve sorunlarımıza sahip çıkmasını bekliyoruz” denildi.

Şükrü Genç, “Oyuna gelmeyin”
Derbentlilerin yanına gelerek konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Halkımızın yanındayız. Sizin haberiniz olmadan bu belediyede hiçbir halk imza atmayacak. Hiçbir firmayla görüşmedim. Oyuna gelmeyin, bu işi beraber çözeceğiz” dedi. 

“Kendimi 200 bin insanın sorununu çözmeye adadım”
Başkan Şükrü Genç konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bizim anlayışımız, benim belediye başkanı olmamın temel amacı; özellikle tepelerde yaşayan 200 bin insanın sorununu çözmeye kendimi adamış olmamdır. Bunu çeşitli kereler söyledim ve onun mücadelesini veriyoruz.

“Ben halkın yanındayım”
Ben geçmişte şöyle olmuştur demeyeceğim. Bana burada sorununa sahip çıkacak, bana el verecek, elimi uzattığımda havada bırakmayacak halkın kendisi lazım. Yıllardır çözülemeyen sorun 5 dakikada çözülmez. Derbentliler beni iyi tanır. 94-99 dönemindeki meclis üyeliği dönemimde Derbent’te ilk derneğin kurulmasında ısrarla uğraşan benim. İlk yıkımların başladığı dönemde bu yıkımlara karşı yapılması gerekenin örgütlülük olduğunu söyleyen benim. Böyle bir dönemde beni halkın karşısındaymış gibi göstermenin hiçbir anlamı ve izahı yoktur. Çünkü halkım Şükrü Genç kimdir, ne yapabilir bunu biliyor.

“Hiçbir firmayla görüşmedim”
Sizin adınıza sizin bilginiz ve onayınız olmadan bu belediyede hiçbir ferd imza atmayacaktır dedim. Biz bir şey yapmayacağız demedim. Derbent vatandaşlarının talebi üzerine kooperatifçiler ile görüştük. Hazırlayın çözüm önerinizi getirin dedik. Ben hiçbir firmayla görüşmedim. Bu dedikodu olarak birer birer yayılmaya çalışılıyor. Ben eğer görüşürsem bunu size anlatırım. Kooperatif arsa sahibi olduğundan kendileri ile görüştük. Bu olayın çözümünü yine beraber bulacağız.

“Oyuna gelmeyin bu işi beraber çözeceğiz”
Derbent’te kooperatif, büyükşehir ve milli emlak parselleri var. Biz üçüyle de çok yoğun ilişki içindeyiz. Kooperatifle görüştük onların önerilerini bekliyoruz. Milli Emlak’tan satış yapılması için başvurularımızı yaptık, yazılarımızı yazdık cevap bekliyoruz. Büyükşehir’den arazileri istedik. Büyükşehir bu arazileri TOKİ’ye devir yapmak istedi, ben bu konuda mecliste bir konuşma yaptım, bazı girişimlerde bulunduk ve teklif geri çevrildi. Derbent peşkeş çekiliyormuş gibi dedikodular yapanların oyununa sakın gelmeyin. Bu işi el ele vereceğiz ve beraber çözeceğiz.

Bu haber toplam 1411 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
1 Yorum