Delege seçimi yapmadınız

Delege seçimi yapmadınız
Mehmet Deniz’den kongrenin havasını değiştiren sözler...

Bazı çevrelerce belediyenin adayı olduğu söylenen ancak gerekli desteği alamadığı için adaylıktan çekilen, Mehmet Deniz kürsüde sert konuştu. Deniz,  “Aynı çatı altındayız ancak düşünce ayrılıklarımız var” dedi ve sıraladı.

“Aynı çatı altındayız ancak düşünce ayrılıklarımız var” diyen Mehmet Deniz konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ben ve arkadaşlarımız diyoruz ki: bu kürsü Mustafa Kemal’in Samsun’dan yola çıkarak kurtuluş mücadelesini başlattığı kürsüdür. Fakat siz diyorsunuz ki, bu kürsü benim keyfimin kürsüsüdür. Biz diyoruz ki Mustafa Kemal Atatürk’ün, Samsun’dan yola çıkarak, Sivas Kongresi’nin Amasya Genelgesi’nin yapıldığı kürsüdür. Peki, siz ne diyorsunuz, hayır bu benim ailemin kürsüsüdür diyorsunuz. Ben ve arkadaşlarım diyoruz ki; bu kürsü Erzurum Kongresi’nin yapıldığı kürsüdür. Siz diyorsunuz ki; hayır bu kürsü benim kürsümdür. İşte aramızdaki fark bu, problem buradadır. Bu kürsü Mustafa Kemal’in ve Kuvay-ı Milliye'nin kürsüsüdür. Bunu bileceksiniz. Bu gelenekten gelenler gerekirse ölümü de göze alır ve bunun mücadelesini yaparlar.”“Mahallelerde delege seçimi yapmadınız”
Deniz sözlerini şöyle sürdürdü: “Siz bu kongre sürecinde partiye heyecan gelmesi gerekirken, partiyi kutuplaştırdınız. Mahallelerde delege seçimi yapmadınız. Kendi üyelerinden ve delegelerinden korkan bir anlayış olur mu? Görüyoruz ki varmış.”

“Belediye başkanı nerede, nasıl barışı sağlayacaksınız?”
“CHP üyesi barışçı olmalıdır. Sarıyer’de barışı sağlayabildiniz mi? Sarıyer’de şu anda iktidarı eline alanlar, belediye başkanı ve kadrosu nerede? Nasıl barışı sağlayacaksınız? Hangi barıştan bahsediyorsunuz?”

“Nasıl bütünleşeceğiz”
“Biz emeğin yüce değer olduğu sosyal demokrat bir partiyiz. Siz emeğin değerini bilseydiniz Anavatan Partisi’nin eski belediye başkanının peşinde koşup Sarıyer’e belediye başkanı yapmaya çalışmazdınız. CHP üyesi eşitlikçi adaletli olur. Örgütün üçte ikisi burada yok. Nasıl bütünleşeceğiz ve nasıl kucaklaşacağız. Nasıl genel seçime gideceğiz bu anlayışla mı?"

Bu haber toplam 1134 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
4 Yorum