Dali Sergisinin süresi uzadı

Dali Sergisinin süresi uzadı
DALİ SERGİSİ YOĞUN İLGİ NEDENİYLE 1 ŞUBAT’A UZATILDI! Gala-Salvador Dalí Vakfı’nın işbirliğiyle düzenlenen ve 20 Eylül’de başlayan sergiyi bugüne kadar 160,000’den fazla sanatsever gezdi.

 

Akbank sponsorluğunda Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin (SSM) ev sahipliği yaptığı “İstanbul’da Bir Sürrealist: Salvador Dalí”sergisi gördüğü yoğun ilgi sebebiyle 1 Şubat 2009 Pazar gününe kadar uzatıldı. 60. yılını kutlayan Akbank’ın sponsorluğunda gerçekleştirilen “İstanbul’da Bir Sürrealist: Salvador Dalí”sergisi kapsamında ünlü sanatçının toplam 385 parça eseri sunuluyor. Sergide 33 resim, 113 çizim, 111 gravür ve 12 litografisinden oluşan ana koleksiyon dışında ayrıca sanatçının mektupları, notları ve fotoğrafları da yer alıyor. Pazartesi günleri hariç, salı, perşembe, cuma ve pazar günleri 10:00-18:00, çarşamba ve cumartesi günleri 10:00 - 22:00 saatleri arasında gezilebilen sergi açıldığı günden beri yerli ve yabancı 160,000’den fazla sanatsever tarafından gezildi. Başlangıçta 20 Ocak 2009 olarak belirlenen kapanış tarihi de bu sebeple 10 gün daha uzatılarak 1 Şubat 2009 Pazar oldu.

SSM Müdürü Dr. Nazan Ölçer, “Picasso ve Rodin’den sonra batının bir diğer büyük ustasını sanatseverlerle buluşturan serginin, ulusal ve uluslararası alanda, en az önceki sergiler kadar büyük bir ilgiyle karşılanacağına baştan beri inanıyorduk. Sanatseverlerin, büyük bir heyecanla devam eden ilgisinden çok mutluyuz. Serginin açıldığı ilk günden itibaren oluşan kuyruklarımız devam ediyor. Serginin sömestre tatilini içine alacak şekilde uzatılması yönünde telefon ve e-posta ile gelen talepleri ve günlük ziyaretçi sayısımızı göz önüne alarak, serginin süresini sömestre tatilinin bir haftasını da içine alacak şekilde 10 gün uzatmaya karar verdik. Ek sürenin, sergiyi henüz gezemeyenler için fırsat yaratacağına inanıyoruz” dedi.

Serginin sponsoru Akbank, daha önce çalışanlarına sunduğu sergiyi ücretsiz gezme imkanını, çalışanların çocuklarını da kapsayacak şekilde genişletti. Böylece,  yarı yıl tatili sırasında Akbank çalışanlarının çocukları da bu özel sergiyi gezme fırsatına sahip olacaklar.

Bu haber toplam 1176 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT