ÇYDD’den anlamlı kermes

ÇYDD’den anlamlı kermes
ÇYDD tarafından Büyükdere’deki Çelik Gülersoy Parkı’nda kermes düzenlendi.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Sarıyer Şubesi tarafından öğrencilere burs sağlamak amacıyla Büyükdere’deki Çelik Gülersoy Parkı’nda kermes düzenlendi.

Kermesin açılışına, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ÇYDD Sarıyer Şubesi Başkanı Gül Çağlayan, Atatürkçü Düşünce Derneği Sarıyer Şubesi Başkanı Fahrettin Serdaroğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı. İki gün devam eden kermeste ÇYDD üyesi bayanların el emeği olan dikiş, nakış, örgü gibi birçok ürün satılarak derneğe burs için katkı sağlandı. Kermesten elde edilen gelirle öğrencilere burs vermeyi hedeflediklerini belirten Gül Çağlayan, “ÇYDD üyeleri çok duyarlı insanlardır. Yıl boyunca evlerde yaptığımız toplantılarda dikiş nakış, örgü ve daha birçok alanda gruplar oluşturarak bu ürünleri hazırlıyoruz. Daha sonra bu ürünleri böyle kermeslerde satarak öğrencilere burs için kullanıyoruz” dedi.

cydd2_692541968.jpg

Kermesi gezen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise ürünleri tek tek inceleyerek emeği geçen herkese teşekkür etti. Daha sonra ÇYDD üyeleri tarafından Başkan Genç’e bir kahve fincanı bir de nazar boncuğu hediye edildi.

Bu haber toplam 1582 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT