Çubukçu şehit aileleriyle buluştu

Çubukçu şehit aileleriyle buluştu
Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, yemekli toplantıda Sarıyer’de oturan şehit aileleriyle bir araya geldi.

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen yemekli toplantıda Sarıyer’de oturan şehit aileleriyle bir araya geldi.

Secret Garden’da düzenlenen yemekte; Bakan Çubukçu, AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Akif Şişmanoğlu ve İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir ile birlikte masaları tek tek gezerek şehit aileleriyle yakından ilgilendi. Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, “Şehitlerimiz ve aileleri bizim için çok kıymetlidir. Vatan sevgisi bizim milletimizin en kutsal bildiği sevgidir. Her Türk vatandaşı canını seve seve vatan için vermiştir bundan sonra da verecektir. Canlarını seve seve veren şehitlerimizin değerli ailelerinin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

“Şehit ailelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz”
İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’in konuşmasından sonra sözü alan Mehmet Akif Şişmanoğlu, “Şehitlerimiz bizim için çok mukaddestir. Onlar vatanlarını birliği ve beraberliği için bir an bile tereddüt etmeden canlarını veda ettiler. Siz aileleri ise çoğu zaman bağrınıza taş basarak onların acısını kalbinize gömerek ay yıldızlı bayrağımızla vatan sağ olsun diye haykırdınız. Elbette acınız çok büyük, elbette gözyaşlarınız sel olup aktı. Ama şunu hiçbir zaman unutmayın ki sizin şehitleriniz bizim şehitlerimizdir. Şehitlerimizin aileleri ve evlatları bizim ailelerimiz ve evlatlarımızdır. Onların dertleri ve sorunları bizim de dertlerimiz ve sorunlarımızdır. Bu anlamda Belediyemizin geçen dönemde de size yapmış oldukları hizmetler inşallah bizim başkanlığımız dönemde de artarak devam edecektir. Bunun da sözünü burada vermiş olalım. Bizim kapılarımız, gönlümüz size her zaman sonuna kadar açık olacaktır” dedi.

Şişmanoğlu konuşmasını Mehmet Akif Ersoy’un şu dizelerini okuyarak tamamladı; “Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber, sana avucunu açmış duruyor peygamber.”

“Yüreklerimizin size açık olmaya devam edecek”
Son olarak söz alan Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ise, “Her zaman ve her şekilde şehitlerimiz ve şehit ailelerimiz hükümetimizin gündemindedir. Ramazan iftarlarında, anneler gününde ve değişik zamanlarda çok sık bir araya geliyoruz. Biz bir acıyı tazelemek için değil bir anıyı taze tutmanın yanı sıra ülkemizin huzuru, milli birlik ve beraberliğimizi sizlerle birlikte anmak adına bir araya geliyoruz. Bu bir arada oluş ülkemizin geleceği açısından da umut verici. Ayrılıkçı güçler bu ülkeyi parçalayarak, yok etmek istese de bu ülke her acısının üzerinde daha da güçlenerek ilerliyor. Belediye Başkan adayımıza ve ilçe başkanıma bu organizasyondan ötürü teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemde de hem kalbimizle hem soframızda hem makamlarımızda sizlere sonuna kadar yüreklerimizin açık olacağını söylemek istiyorum” dedi.

Bu haber toplam 1238 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT