Çocuklar tehlikeyle oynuyor

Çocuklar tehlikeyle oynuyor
Havantepe’de bulunan yüksek gerilim hattının direklerine tırmanan çocuklar tehlikeyle oynadıklarının farkında bile değiller.

Yenimahalle’de eskiye özlem var
Boğaziçi’nin en eski yerleşim bölgelerinden biri olan Yenimahalle büyük bir özlemle zamanı geri çevirip eski günlerine kavuşmak istiyor.

Yenimahalle’nin eskiden ilçenin merkezi konumunda olduğunu söyleyen Mahalle Muhtarı Ahmet Çınar, mahallesinin eski günlerine kavuşması için yapılması gerekenleri Sarıyer Manşet’e anlattı. Muhtar Çınar’a göre mahalleliler eski nostaljik havayı yeniden yakalamak istiyorlar. Bunun da, vapur iskelesi, sahilde çay bahçeleri, denize girilebilecek yerlerin ve su sporlarının yapıldığı yerlerin açılmasına bağlı olduğunu söyledi. Çınar, bunun yanında mahallenin birçok sıkıntısının olduğuna da değindi. 

Sağlık ocağı yok
Muhtar Çınar, Mahallesinde ufak tefek tahlillerin yapıldığı, iğne yaptırmak için hastaneye gidemeyen yaşlılara hizmet verebilen bir sağlık ocağı istiyor. Çınar, “Sağlık ocağı neredeyse Sarıyer’in tüm mahallerinde var. Ancak Yenimahalle’de yok. Bu bizim için önemli bir eksiklik” dedi.

Çocuklar tehlikeyle oynuyor
Havantepe’de bulunan yüksek gerilim hattının direklerine çocukların tırmanarak oyun oynadıklarını ve bu bölgenin güvenli hale getirilmesi gerektiğinin altını çizen muhtar Çınar, “Burası güvenli hale getirilmelidir. Etrafı çevrilmelidir. Hatta muhteşem manzarası bulunan bir yer olduğundan burası tesis olarak bile değerlendirilebilir” dedi. 

Sokak köpekleri arttı
Vatandaşların son zamanlarda mahallede sayıları artan sokak köpekleri ve atlardan şikâyetçi olduğunu belirten, Çınar, “Belediyemiz bu konuya bir el atsın. Vatandaşlarımız durumdan çok şikâyetçiler” dedi.

Bu haber toplam 1136 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT