CHP'ye geri dönüş başladı

CHP'ye geri dönüş başladı
Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığı ile birlikte Dr. Cengiz Alp, CHP’ye geri dönüyor.

Geçtiğimiz yerel seçimlerde CHP’den istifa ederek, DSP’den Sarıyer Belediye Başkan Adayı olan Op. Dr Cengiz Alp, Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkan seçilmesinden sonra CHP’ye geri döneceğini açıkladı. Dr. Cengiz Alp konuyla ilgili çıkan haberleri doğrulayarak, “Baykal ve ekibini neden göstererek istifa etmiştim. Baykal gitti partime dönebilirim” dedi.

Dr Cengiz Alp konuyla ilgili Sarıyer Manşet’e yaptığı açıklamada; “Ben de Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığı ile CHP’ye döneceğim. Çünkü CHP’den istifa ederken verdiğim dilekçemde Baykal ve ekibini neden göstererek ayrıldığımı belirtmiştim.  Tek adam döneminin, baskıcı dönemin bittiği anda da döneceğimi söylemiştim. Artık Baykal yok, Kılıçdaroğlu var. Yani dönebilirim” dedi.

“CHP’nin tek başına iktidar olacağına inanıyorum”
Kılıçdaroğlu’nun ülke genelinde estireceği rüzgâr ile CHP’nin tek başına iktidar olabileceğine inandığını belirten Alp, sözlerini şöyle sürdürdü; “Partiye sadece üye olarak katılacağım. Şu an için hiçbir beklentim yok. Önümüzdeki dönemde partimin iktidar olması için çalışacağım. Baykal’la parti içi demokrasi çalıştırılmamış bu nedenle birçok irili, ufaklı siyasi parti kurulmuştu. CHP de dar bir grubun elinde kalmıştı. Ben bu duruma isyan etmiştim. Bunun bittiğini gördüğüm için benim gibi düşünen arkadaşlarım da dönecektir. Çok iyi kadroların, iyi yetişmiş arkadaşlarımın CHP’ye dönüp, Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğine inanıyorum. Hak edenin, hak ettiği yerde olacağına inanıyorum. Bu açılımın diğer partilere de örnek olacağını düşünüyorum.”

Bu haber toplam 1338 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT