CHP’lilerin önergeleri sonuç verdi

CHP’lilerin önergeleri sonuç verdi
CHP İl Genel Meclis Üyeleri’nin Sarıyer’in köyleri ile ilgili verdikleri önergeler sonuçlarını vermeye başladı.

Kabul edilen ve karara bağlanan önergelerden bazıları için sponsor dahi bulunurken bazıları içinse maliyet hesaplanması yapılıyor.

CHP’li İl genel Meclis Üyeleri, Avni Sarıoğlu, İbrahim Bozan, İzzet Bayraktar ve İzzet Polat, İlçe Başkanı Serdar Sarıoğlu ile birlikte seçimden hemen sonra köy muhtarlarıyla yemekte bir araya gelerek sıkıntılarını dinlemişlerdi. Muhtarların istekleri doğrultusunda köylerle ilgili eksikler İl Genel Meclisi’nde gündeme getirilmişti. Bu önergelerden birçoğu kabul edilerek karara bağlandı. Bu durumda Garipçe ve Kısırkaya Köyleri’nde balıkçı barınağının yapılması için maliyet hesaplanması yapılırken, yine Garipçe Köyü’nde anaokulunun yapılması için ise sponsor bile bulundu.

Garipçe Köyü’ne Anaokulu geliyor
CHP’li İl Genel Meclis Üyeleri’nin Garipçe Köyü’nde bulunan ve köy tüzel kişiliği adına kayıtlı olan okul binasının yıkılarak anaokuluna dönüştürülmesi için verdikleri önerge uygun görüldü. Bu konuda İstanbul Valiliği ile Nil Ticaret arasında sponsorluk anlaşması bile yapıldı. Edinilen bilgilere göre çok yakında buradaki inşaat başlayacak.

Garipçe ve Kısırkaya’ya balıkçı barınağı
Aldığımız bilgilere göre; Kısırkaya ve Garipçe Köyleri’ne balıkçı barınağının yapılması için verilen önergeler de uygun görüldü. Maliyet hesaplanması safhasında olan bu karara göre de Kısırkaya ve Garipçe Köyleri’nin sahil bandına balıkçı barınakları yapılacak. Ayrıca Garipçe Köyü’ndeki mevcut iskelenin de tamiri yapılacak.

Bu haber toplam 1317 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
3 Yorum