CHP'li Erol Aydın'dan ders gibi konuşma

CHP'li Erol Aydın'dan ders gibi konuşma
Aydın: Siyasilerin değil, Derbent'in Armutlu’nun hesabı tutmalıdır

Sarıyer siyasetinin etkili isimlerinden CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Erol Aydın  meclis toplantısında siyasetçilere ders gibi bir konuşma yaptı. Meclis üyeleri ve izleyicilerin pür dikkat izlediği konuşmada Aydın, mülkiyet meselesinin siyasi malzeme yapılmasına sert tepki gösterdi. Aydın, Sarıyer’de yılan hikâyesine dönen cemevi ile ilgili de Yusuf Tülün döneminde Demirciköy’de yapılan Kültür Merkezini önerdi.

Mülkiyet Sarıyer’in milli meselesidir 
Sarıyer’de yerinde kentsel dönüşüm adı altında üç mahallede yaşayan vatandaşların sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirten Aydın, “AK Parti’nin çıkardığı yasa ile söz konusu mahallede yaşayan vatandaşlarımız tedirgin olmuşlardır. Bu yasanın getirileri de vardır, endişe edecek yanları da vardır. Ben bu konunun Sarıyer’in milli meselesi olduğunu ve siyaset üstü bir mesele olduğunu düşünüyorum” dedi.

erol_aydin_sariyer_ic3.jpg

Mülkiyet meselesi üzerinden oy hesabı yapmak alçaklıktır
Hiçbir partinin geleceğinin, halkın geleceğinden daha önemli olmadığını belirten Aydın, “Anadolu'nun dört bir yanından gelen çileli neslin çocuklarıyız. Sarıyer'in bu mahallelerini oluşturan insanların birçoğu, sırtına döşeğini alıp Anadolu’nun çeşitli yerlerinden gelmiştir. Bu mahallelerde yaşayan vatandaşlarımız yıllarını buralarda geçirmiş ve buraların bir değeri olmuştur. Orada sevmişler, sevilmişler, orada evlenmişler, kızlarını vermişler, kız almışlar, çamurlu yollarında yürümüş, oranın yollarının tozunu yutmuşlar, bu mahallelerin ruhunu oluşturmuşlardır. Siyasi hesaplar için, 3-5 oy için bu insanlarımızın geleceklerini heba etmek alçaklıktır” dedi.

erol_aydin_sariyer_ic2.jpg

Siyasilerin değil, Derbent’in Armutlu’nun hesabı tutmalıdır
Sarıyer’deki mülkiyet probleminin siyaset üstü bir mesele olduğunu vurgulayan Aydın, “İster birileri burayı rant için dönüştürüyor deyin, isterse deprem nedeniyle bu işler yapılıyor deyin. AK Parti, CHP, MHP ya da başka bir parti burada yaşayan insanların çoluğunun çocuğunun geleceğinden daha önemli değildir. Kazanan bu mahallelerde yaşayan yurttaşlarımız olmalı. Eğer burada bir rant varsa rantın en büyük paydaşı da buradaki insanlar olmalı. Kim nerede kimle görüşüyorsa her şey şeffaf olmalıdır. Ben bu noktada 3 partinin yüreklerini, gövdelerini ortaya koymalarını istiyorum. Benim de siyasetle ilgili hesabım ve beklentilerim var. Benim de hesabım tutmayabilir. Başkasının da hesabı tutmayabilir. Kimsenin hesabı tutmasa da Derbent’in Armutlu’nun hesabı tutmalıdır” dedi.

erol_aydin_sariyer_ic1.jpg
 
Erol Aydın’dan Cemevi önerisi
Sarıyer’de bir türlü yapılamayan ve Alevi vatandaşların büyük bir eksikliğini hissettiği Cemevi ile ilgili de konuşan CHP’li Erol Aydın, “Cemevleri ibadet yeriymiş veya değilmiş kime ne. Bu kadar alevi yurttaşımız, ‘İbadet yerimiz burasıdır, cenazemizi buradan kaldıracağız, inanç yerimiz burası, burada cem yapacağız’ diyorsa bize sadece saygı duymak ve ne gerekiyorsa onu yapmak düşer. Sarıyer’de de cemevinin olmaması büyük bir eksikliktir. Demirciköy’de bitmiş bir kültür merkezimiz var. Buranın cemevi olarak dönüştürülebileceğini düşünüyorum. Orasının uygun bir yer olduğunu düşünüyorum. Mevzuata bir bakalım uygunsa hep beraber destek olalım” dedi.

Bu haber toplam 6378 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
3 Yorum