CHP'den şok istifalar

CHP'den şok istifalar
CHP Sarıyer İlçe Teşkilatı'ndaki görevlerinden noter kanalıyla istifa eden 9 isim basın toplantısı düzenledi.

Sarıyer İlçe Başkanlığının düştüğünü söyleyen grup, açıklamalarında CHP’nin meclis üyeliği listesinde bulunan birçok kişiyi de tanımadıklarını söylediler.

Görevlerinden istifa eden İmdat Güner, Serbülent Baykan, Uğur Cengiz, Duygu Malkoç, Metin Güner, Merat Temürtürkan, Demir Armut, Nadir Günday ve Cenk Şener yaptıkları açıklamada istifa gerekçelerini söyle ifade ettiler.

“Üyelikten değil, partideki görevlerimizden istifa ettik”
Bizler CHP Sarıyer İlçe Örgütünün seçtiği yönetim kurulu üyeleri olarak CHP’nin Sarıyer Belediye Başkan Adayının seçim sürecini kabul etmemiş olmamız ve seçim sürecine ilişkin ilişkileri doğru bulmuyor olmamız bu toplantıyı yapmamıza neden olmuştur. Geçtiğimiz hafta itibariyle noter kanalıyla görevlerimizden istifa ettik. CHP tüzüğünün ilgili maddesine göre yarıdan bir fazla istifa sebebiyle CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı istifaların ulaşmasıyla birlikte düşmüştür. CHP ilçe teşkilatı olmaksızın seçime girecektir. İstifalarımız üyelikten değil, partideki görevlerimizden istifadır. Yaklaşık 6 yıldır parti adına çalışan arkadaşlarımız seçim süresince maalesef ciddiye alınmamıştır. Görüyoruz ki, Sarıyer İlçe Örgütünü hiçe sayıp, Genel Merkezde, İl Başkanlığında Sarıyer’in adayının belirlenmesinde karar veren 4,5 kişinin gücünü maalesef kıramamaktayız. Bu davranışımızla umuyoruz ki Sarıyer’de kimse bundan sonra örgütü hiçe sayarak aday belirlemeyecektir. Parti içi demokrasiye katkıda bulunacağımızı umuyoruz. Belediye Başkan Aday Adayları ve partiye üye olmayanlar meclis üyeleri listesinde bulunuyor. Örgüt olarak bu listeye oy vermenin CHP değerlerine ihanet olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple diyoruz ki Şükrü Genç ve ekibinin arkasında değiliz.”

“DSP’yi destelemek gibi ortak kararımız yok”
Basın mensuplarının DSP’yi destekleyecek misiniz? Sorularına cevap veren Serbülent Baykan “ “Herhangi bir partiyi desteklemek gibi ortak bir kararımız yok. Ancak bazı arkadaşlarımız DSP'yi destekleyecekmiş, biz de buna saygı duyuyoruz. Ancak açıkca DSP'yi destekleyin diye bir söz söylemiyoruz. Bu konuda ortak bir kararımız yok' dedi.

“Listedeki isimlerin çoğunu tanımıyoruz”
Listenin detayları konusunda bilgi veren Uğur Cengiz, Gökan Zeybek’in bu listeden istifa etmesini istiyoruz.  Genç’in adaylığı açıklandıktan sonra önce çekildi. Sonra ise Belediye Meclis Üye Adaylığı’nda birinci sırayı alarak ortaya çıktı. Ayrıca Yönetim kurulu üyeleri olarak listeleri emekçilerden oluşturmak adına and içmiştik ancak,  İlçe başkanımız bizi de hiçe sayarak Şükrü Genç ve ekibiyle bir liste yapmıştır. Dördüncü sırada Seher Suaydın’ın Bakırköy’de ikamet ettiğini Sarıyer’de oturmuyor. Bu listede birçok kişiyi örgüt olarak tanımıyoruz” dedi.

Bu haber toplam 3960 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT