CHP'de kılıçlar çekilmiş durumda

CHP'de kılıçlar çekilmiş durumda
Sabah yazarı Mahmut Övür CHP'deki fıntına öncesi sessizliği yazdı.
Mahmut Övür'ün Sabah'taki yazısı...

...
CHP'de ikinci gerginlik, "kazanılması muhtemel" ilçelere, Ataşehir, Maltepe, Sarıyer ve Beylikdüzü'ne kimin aday olacağı konusunda yaşanıyor.
Bu noktada CHP İstanbul'da etkili olmaya çalışan iki "güç" ten söz ediliyor.
Bir yanda Mehmet Sevigen-Çetin Soysal ve mevcut belediye başkanları, diğer yanda ise İl başkanı Gürsel Tekin ve yakın çevresi var.
Aylar önce bu köşede CHP İstanbul'daki bu kamplaşmanın ipuçlarını vermiştik. Şimdi seçim süreci yaklaşıyor... Ve her an bu kamplaşma sıcak bir savaşa dönüşebilir.
Savaş alanları da belli; İstanbul'un yeni ilçelerinden Ataşehir ve Beylikdüzü, eski ilçelerinden Sarıyer ve Maltepe.
Özellikle Ataşehir, Sarıyer ve Maltepe çok daha kritik.
Neredeyse "kılıçlar çekilmiş" durumda...
Deneyimli belediye başkanı Selami Öztürk, Kadıköy'den kopan Ataşehir'in kendi kapsama alanından çıkmasını istemiyor. Bu nedenle yardımcısı İnci Beşpınar 'ın aday olması için elinden geleni yapıyor. SevigenSoysal desteği de arkasında.
Bu ekibin karşısında ise il başkanı Gürsel Tekin 'e yakınlığıyla bilinen Parti Meclisi üyeleri Sırrı Özbek ve Avni Aksoy ikilisi var. Bu ikili il yönetiminden istifa eden Battal İlgezdi ve Zafer Nuhoğlu 'na destek veriyor. İlgezdi daha şanslı görünüyor.
Tabii Sırrı Özbek 'in "Kadıköy özlemi" ni de yabana atmamak gerekiyor.
Sarıyer'de de durum farklı değil.
Aday adayları arasında 3 güçlü isim var. Şükrü Genç, Sedat Özsoy ve Gökhan Zeybek ...
Sevigen-Soysal ikilisi Özsoy 'u isterken, karşı ekip Şükrü Genç etrafından kümelendi. Gökhan Zeybek ise yeniden aday olmakta ısrarlı... Kördüğümü bir isim etrafında birleşme mi, yoksa sürpriz bir isim mi çözecek bilinmiyor.

Bu haber toplam 1464 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT