CHP'de değişim isteyenler tek aday etrafında birleşti

CHP'de değişim isteyenler tek aday etrafında birleşti
Daha önce adaylık için ismi geçen Ali Sönmez, Adnan Ayber ve Cengiz Çelebi düzenledikleri basın toplantısıyla Ali İhsan Özdemir'i destekleyeceklerini açıkladılar.

Ortak açılamada; “Son yapılan genel seçimlerde CHP’nin Sarıyer’de 2. parti konumunda olmasını içimize sindirememekteyiz. Bu nedenle diyoruz ki; CHP Sarıyer’de değişim şarttır” ifadeleri kullanıldı. 

Adnan Ayber: “Değişim için aday teke inmeliydi”
Fuat Paşa Oteli’nde yapılan basın toplantısında konuşan Adnan Ayber, “Örgüt görev verirse aday olurum dedim. Aday olma noktasında düşündük. CHP’nin Sarıyer’deki durumunu düşündük ve değişim için aday teke inmeli dedik. Fedakarlık yapma görevini Ali Sönmez ile birlikte üstümüze aldık. Ali İhsan Özdemir’in bu işi daha iyi yapacağını düşündük. Bu yüzden kendisine güveniyor ve destekliyoruz” dedi. 

Ali Sönmez; “Sarıyer’i maaşlı siyasetçilerden kurtaracağız”
İsmi adaylık için geçen Ali Sönmez ise “1987’den bu yana Sarıyer’de siyaset yapıyorum. SHP’de CHP’de gençlik kolları başkanlığı yaptım. Şuan CHP’nin Sarıyer’deki durumuna baktığımda ben 6 Aralık’taki kongreyi çok önemsiyorum. CHP’nin başarısı için değişim için, Ali İhsan Özdemir’e inancımız tamdır. Bilgisine birikimine, enerjisine inanıyoruz. Sarıyer’i, Kadıköy gibi CHP’nin kalesi yapacağına inanıyoruz. 2019’u şimdiden tayin ediyoruz ve bu kongreyi alacağımıza inanıyoruz. Taban bunu emretti ve bizde bunu yapıyoruz. Sarıyer’i maaşlı siyasetçilerden kurtaracağız. Güzel çalışmalar yapan belediye başkanımızın çalışmalarını da halka en iyi şekilde anlatacağız” diye konuştu. 

Cengiz Çelebi: “Özdemir kazanacak CHP kazanacak”
Kısa bir konuşmayla Özdemir’e desteğini açıklayan Cengiz Çelebi ise; “Buradaki hiç kimse 'ben' diye ortaya çıkmadı. Herkes 'biz' diye ortaya çıktı. Ve bu yüzden genç bir arkadaşımızın etrafında birleştik. Ali İhsan Özdemir bu kongreyi kazanacaktır mutlaka, ama kazanan CHP olacaktır” dedi. 

Özdemir, “Sarıyer’de oluşan tahribat konusunda görüş birliğimiz vardı”
İlçe Başkan Adayı Ali İhsan Özdemir ise kendisini destekleyen bu isimlere teşekkür ederek, “Sayın Adnan Ayber, Sayın Ali Sönmez ve Sayın Cengiz Çelebi ile CHP Sarıyer’de oluşan tahribat ve dejenerasyon konusunda başından bu yana görüş birliği içerisindeydik. Tıpkı tüm CHP’liler gibi... Kendilerinin gösterdiği feraset ve abilik tavrının, hem kendilerine, hem de biz sol, sosyal demokratlara çok yakıştığını söylemek isterim. Bu mirasın Sarıyer’de olgunlaşarak devam etmesi için gereken katkı ve feragati bir sonrasına onurla devredeceğimden kimsenin kuşkusu olmasın. Bu duyarlılıklarından dolayı kendilerine Sarıyer adına müteşekkir olduğumu ifade etmek isterim” diye konuştu.

“SARIYER’DE 2. OLMAYI İÇİMİZE SİNDİREMİYORUZ”
Öte yandan Adnan Ayber, Ali Sönmez ve Cengiz Çelebi 13 maddeden oluşan bir basın açılaması yayınladılar. Açıklamada; “Son yapılan Genel Seçimlerde CHP’nin Sarıyer’de 2. parti konumunda olmasını içimize sindirememekteyiz” denildi.  

Ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi...
6 Aralık'ta yapılacak olan CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı seçimi için uzun zamandır çalışmaktayız.
Amacımız, CHP’nin Sarıyer’de birlik, bütünlük içinde partililik sorumluluğu çerçevesinde bir İlçe Kongresi yapması ve Sarıyerlileri kucaklayacak, Sarıyer’de CHP’yi başarı dolu geleceğe taşıyacak bir birliktelik oluşturmaktı. 
Yapmış olduğumuz kamuoyu araştırmaları sonucu bu birlikteliği Sayın Ali İhsan Özdemir’in nezdinde yapmaya karar verdik. 
Bizler şuan ki Sarıyer İlçe Yönetiminin artık Sarıyer’e verecek bir şeyinin kalmadığını, Örgüte heyecan ve motivasyon katamayacağına inanmaktayız.
Son yapılan Genel Seçimlerde CHP’nin Sarıyer’de 2. parti konumunda olmasını içimize sindirememekteyiz. 
Bu nedenle diyoruz ki; 
1.    CHP Sarıyer’de değişim şarttır.
2.    Başarıları ile gurur duyduğumuz Sarıyer Belediyesi ile kavga değil, CHP Sarıyer Örgütü ile Sarıyer Belediyemizin el ele vererek Belediyenin yaptığı başarılı çalışmaları Sarıyer Halkına anlatıp 2019 seçimlerine daha iyi hazırlanmalıyız.
3.    Örgütün CHP İlçe Merkezi ile bütünleşmesini sağlamalıyız.
4.    Kadın ve Gençlik Kollarına her türlü imkanı sağlayarak daha aktif ve özgüvenli çalışmasının önünü açmalıyız.
5.    Kavgacı değil; birbirini severek, kucaklayarak çalışmalarımızı sürdürmeliyiz.
6.    Üyelerin haklarının korunduğu emeklerine saygı duyulacağı bir ortam oluşturmalıyız.
7.    CHP’nin Sarıyer’de sokakla bütünleşmesini, esnafla ortak çalışmalar yapmasını, işsizlerin, emeklilerin, gençlerin, kimsesizlerin yanında olduğu bir parti olduğunu, onlarla bütünleşerek göstermeliyiz.
8.    Hiç kimsenin kendisinin partiden dışlanmışlık duygusuna kapılmasına müsaade etmemeliyiz.
9.    İlçemizde her şeyin şeffaf, hesap verebilen ve hesap sorulabilen bir ilçe olmasını sağlamalıyız.
10.    Belediye Meclis Grubu ile İlçe Yönetimimizin ortak çalışmaları ile Sarıyer’in sorunlarını mahallelerde yapacağımız toplantılarla halkın yanında olduğumuzu, halkın sorunları ile ilgilendiğimizi, halkın ayağına giderek sağlamalıyız.
11.    İlçe Yönetim toplantılarını Meclis Üyelerimizle birlikte her ay bir mahallede yapmalıyız.
12.    Üye sayısının artırılmasını sağlamalıyız.
13.    Parti programımız çerçevesinde parti tüzük ve yönetmeliklerine uygun çalışmalar yaparak; sol, sosyal, demokrat politikalarımızı her alanda sergilemeliyiz.

YUKARIDA BELİRLEDİĞİMİZ ÇALIŞMALARI OLUŞTURACAĞI YÖNETİM KURULU İLE BİRLİKTE BAŞARI İLE YAPACAĞINA İNANDIĞIMIZ SAYIN ALİ İHSAN ÖZDEMİR’İ İLÇE BAŞKANLIĞI YARIŞINDA DESTEKLEYECEĞİMİZİ SARIYER KAMUOYUNA DUYURURUZ

CUMA GÜNÜ BÜYÜK TOPLANTI YAPILACAK!
Öte yandan değişim isteyen kanat, çalışmalarını CHP örgütüne sunmak üzere 4 Aralık Cuma günü saat 19:00’da Büyükdere Bosfor Restaurant’da büyük bir toplantı yapacak. Bu toplantıya tüm CHP örgütü davet edildi.

Bu haber toplam 5600 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
1 Yorum