CHP’de buzları eriten gece

CHP’de buzları eriten gece
CHP’nin, “Birlik ve Dayanışma Gecesi” belediye ile ilçe arasındaki buzları eritti.

CHP Sarıyer İlçe Örgütü’nün “Birlik ve Dayanışma Gecesi”  adı altında düzenlediği yemeğe birlik ve beraberlik mesajları damgasını vurdu. Belediye ile ilçe örgütü arasındaki buzları eriten yemeğe, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ekibiyle tam kadro katıldı. Gecede İlçe Başkanı Serdar Sarıoğlu’nun birlik ve beraberlik mesajları verirken,  Belediye Başkanı Şükrü Genç ise yaptığı konuşma da CHP’lilere önemli mesajlar verdi.

buziceri_723548794.jpg

Kireçburnu’ndaki Gülistan Restaurant’ta düzenlenen geceye CHP Genel Saymanı Mustafa Özyürek, İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, eski Kültür Bakanı Ercan Karakaş, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İstanbul İl Sekreteri Uğur Göksoy,  belediye başkan yardımcıları, il genel meclis üyeleri, meclis üyeleri, değişik ilçelerden CHP ilçe başkanları, muhtarlar ve çok sayıda CHP’li katıldı.


Sarıoğlu,”Gün birlik ve dayanışma günüdür”
Gecenin açılış konuşmasını yapan ilçe Başkanı Serdar Sarıoğlu yaşanmakta olan sürecin ülkemiz için ciddi sıkıntılar yaratacağını belirterek, “AKP’nin yaptığı son eylemler çağdaş-demokrat projeye başkaldıran bir zihniyete sahiptir. Şimdi de değiştirmeye çalıştıkları anayasa ile gelecekte hukuk önünde hesap vermemek için kendilerini sağlama almaya çalışıyorlar. CHP bunun önünde kararlılıkla durmaktadır ve duracaktır. Türkiye’nin teslim alınması için önce CHP’liler, Atatürkçüler teslim alınmalıdır. Şunu tüm Türkiye bilsin ki bizi hiç kimse teslim alamaz. 2009’da Sarıyer’de AKP’yi nasıl sandığa gömdüysek önümüzdeki seçimlerde veya referandumda yine sandığa gömeceğiz. Gün birlik günüdür, dayanışma günüdür. Bizi ayakta tutan şeylerin başında birlik ve beraber olmak gelir. Deniz Baykal’ın dediği gibi kendimizle didişmeyi bırakarak iktidarı almak için çalışmalıyız. Başarı için birbirimize güvenmeliyiz” dedi.


Genç, “Partili olmak partiyi yaşamakla olur”
Belediye Başkanı Şükrü Genç ise partililere seslendiği konuşmasında;  “Taşın altına elimizi sokmak artık yeterli değil. Tüm gövdemizle taşın altına girmemiz lazım.  Daha ağır şartların olduğu bir ortam yaşıyoruz. Partili olmak partiyi yaşamakla, Atatürkçü olmak Atatürk’ü yaşamakla, Sarıyerlilik ise Sarıyer’i sevmekle olur. İktidar bize ne kadar yakınsa bir o kadar da uzak. Bu düşünceyle çalışıp, tüm kadrolarımızla altyapımızı oluşturmak zorundayız. Birlik beraberlikse sonuna kadar, birlikte yürümekse sırtını arkadaşına dönerek yürümek olmalıdır. Bu yolda gözyaşlarımız birbirine karışmalıdır.  Gün ayağa kalkma günüdür, gün emanetlerin geri alınma günüdür. Bu ülkeye gönül verenlerle, CHP’li olanlarla, olmayanlarla 2009’da Sarıyer’de destan yazdık. Sarıyer sevdalılarının da bu partiye koşulsuz destek verecekleri ortamı hazırlamamız lazım. Herkes yerel yönetimlerin önemini kavramalıdır. Başbakan da şuan da oturduğu koltuğa yerel yönetimler sayesinde oturdu. 1 yıl önce birlik ve beraberliği sağlayan bu toplum çok kısa sürede yine bir araya gelecektir” diye konuştu.

Bu haber toplam 6315 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT