CHP neden Tülün'ü istiyor?

CHP neden Tülün'ü istiyor?
CHP'liler nefeslerini tutmuş Tülün'ün adaylığını bekliyor.. Peki NEDEN?

Sarıyer Manşet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vedat Özdemir yazdı...

Bu hafta Sarıyer için önemli bir hafta olacak. Seçime girecek tüm partiler adaylarını belirleyecek. Nefesler tutuldu.  AK Parti’nin adayı bugün yarın belli olacak. Aday Yusuf Tülün mü, Mehmet Akif Şişmanoğlu mu, Nurettin Çelik mi? Ya da sürpriz bir isim mi olacağı merak edilirken, Tülün’ün adaylığı durumunda seçimi kesin kazanırız gözüyle bakan CHP’liler de nefeslerini tutmuş Tülün’ün adaylığını bekliyor. Çünkü onlara göre bu yarışta en kolay rakip Tülün görünüyor. Bunun en önemli nedeni ise gerek Sarıyerlilerin Tülün’e tepkisi, gerekse kamuoyu yoklamalarında AK Parti’ye oy veren seçmenin Tülün’e olumsuz bakışı olarak değerlendiriliyor.

Şuana kadar yapılan araştırmalar, anketler ve temayül yoklamaları göz önüne alındığında Sarıyer’de AK Parti’ye oy veren seçmen bu dönem partiden çok adaya büyük önem veriyor.  Mahalle bazında yapılan araştırmalarda CHP oylarını büyük oranda artırırken, AK Partili seçmenin ise Sarıyer’deki 5 yıllık iktidara karşı da büyük bir hayal kırıklığı var.  2004 Seçimlerini az bir farkla kazanan AK Parti bu hayal kırklıklarının bulunduğu bir seçmen kitlesiyle 29 Mart’ta Sarıyer’deki iktidarını CHP’ye teslim edebilir. Ancak genel merkezin belirleyeceği bir adayla, teşkilat içerisindeki bütünlük sağlanıp seçimin favorisi olma olasılığı da yüksek… Bu çerçevede bakıldığında, bu hafta AK Parti vereceği kararla Sarıyer’deki kaderini belirleyecek. Açıklayacağı adayla, Sarıyer’de ya tamam ya da devam diyecek. Koşullar göz önüne alındığında şuanda konuşulan ve ithal aday olarak değerlendirilen farklı isimler de AK Parti için dezavantaj değil, tamamıyla bir avantaj olacaktır.

AK Parti Sarıyer’de oy kaybetmek istemiyor ve de aksine oyunu daha da yükseltmek istiyorsa yeni bir vizyonla ve gerçekçi projelerle seçime girmesi gerekiyor. Aksi halde CHP’nin ekmeğine yağ sürmüş olacak. Çünkü 5 yıllık görevi süresince 2004 seçimlerindeki sözlerini yerine getirmeyen Yusuf Tülün’e karşı büyük bir düşüş var. Bunun da en önemli kanıtı AK Parti’nin Sarıyer’de yaptığı seçim anketi.

VEDAT ÖZDEMİR -- [email protected]

Bu haber toplam 1570 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT