CHP İl Başkanlığı için yarışıyorlar

CHP İl Başkanlığı için yarışıyorlar
Gökan Zeybek ve Ercan Karakaş’ın da aralarında bulunduğu birçok kişinin CHP İl Başkanı olmak için çalıştığı öğrenildi.

CHP kulislerinde konuşulanlara göre, İstanbul il başkanlığı için ciddi yarış var.  Partinin 33. Kurultayında Önder Sav tarafından Merkez Yürütme Kurulu listesi dışında bıraktırılan Gürsel Tekin'in görevine dönememesi için lobi çalışmaları devam ederken, diğer yandan il başkanı olmak isteyenler sürekli olarak Önder Sav ve MYK üyeleri ile görüşüyor.

Kimler il başkanı olmak istiyor?
Eski Kültür Bakanı Ercan Karakaş, İBB CHP Grup Sözcüsü Gökan Zeybek, Üsküdar İlçe Başkanı Mustafa Çetinkaya, eski il yönetiminden Ali Özcan’ın da aralarında olduğu birçok isim CHP İstanbul İl Başkanı olmak için kulis çalışmaları yaptıkları ileri sürülüyor. MYK üyeleri ile sürekli görüşme halinde oldukları söylenen bu isimler il başkanı olmak için bastırıyor.

Ercan Karakaş, ‘Görev verilirse yaparız’
Sarıyer Manşet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vedat Özdemir’in telefonla görüştüğü Eski Kültür Bakanı Ercan Karakaş ise, “Sayın Kılıçdaroğlu ile partimiz ciddi bir ivme kazandı. Parti meclisine aday olmuştum ama olmadı. İl Başkanlığı için ise Sayın Kılıçdaroğlu bir görev verirse yapmaya hazırım” dedi. 

İl yönetimi Gürsel Tekin için Ankara’ya gitti
Diğer yandan CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu'nun Gürsel Tekin dışındaki üyelerinin tamamı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Önder Sav'la görüştü. CHP'liler, görüşmede İstanbul'da yaşanan belirsizliğin ortadan kaldırılması için gerekenin yapılması ve "İstanbul'daki ahengin bozulmamasını'' istedi. Ancak görüşmeye ait ayrıntılı bilgi yok.

Ayrıca, Önder Sav'ın adına hareket ettiği belirtilen Çetin Soysal'ın ilçe başkanlarına "Genel sekreterimizle görüşün ve Tekin'in dönmemesini sağlayın'' dediği söyleniyor. Soysal'ın CHP milletvekili Mehmet Sevigen'e yakınlığıyla bilinen İstanbul'daki sekiz ilçe başkanını ikna ederek Ankara'ya yolladığı belirtilirken, Gürsel Tekin'e yakınlığıyla bilinen 31 ilçe başkanının "Ankara daveti''ne olumsuz yanıt verdiği öğrenildi.

Bu haber toplam 1470 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT