Cep otogarı hizmete giriyor

Cep otogarı hizmete giriyor
İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik, Alibeyköy Cep Otogarı’nın ertelenen yazıhaneler ihalesinin Ağustos ayı bitmeden gerçekleştirileceğini, otogarın açılışını ise Eylül ayında yapmayı planladıklarını söyledi.
İSPARK’ın Alibeyköy’de inşa ettiği cep otogarı hakkında konuşan İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik; “İSPARK’ın birincil hedefi, İstanbul trafiğini rahatlatmak ve sektöre kaliteli hizmet sunmaktır. Bizler bu noktadan hareket ediyoruz. Alibeyköy Cep Otogarı, sektörün memnun kalacağı, yolcuların aileleriyle birlikte kendilerini rahat ve güvende hissedeceği bir cep otogarı olacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Kadir Topbaş’ın bu konuda özel bir hassasiyeti var, İstanbul halkının gönül rahatlığıyla hiçbir tedirginlik duymayacağı bir otogarı hizmete sunacağız” dedi.
 
En son teknolojiyle hizmet verecek
Alibeyköy Cep Otogarını havaalanı modeliyle inşa ettiklerini belirten İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik;  “Teknolojik sistemler bakımından Alibeyköy Cep otogarı ileride yapılacak benzer projelere de öncülük edecek. Ultrasonik sensörler, yönlendirme yazılımları, plaka tanıma sistemleri, yeni nesil otomasyon sistemi, komuta kontrol merkezinden 24 saat boyunca kontrol edilebilecek. Teknolojiden sadece otomasyon sisteminde değil, güvenlik içinde en üst seviyede yaralanılacak. 24 saat boyunca kendinizi güvende hissedeceğiniz bir cep otogarı olacak. Modern teknolojinin getirdiği bütün imkânlardan yararlanılacak. Havaalanındaki konforu ve güvenliği eksiksiz olarak Alibeyköy Cep Otogarı’nda bulabileceksiniz” diye konuştu.

isparkbisiklet3.jpg
 
Peron sayısı 108’e çıkarıldı
Daha önce 1 Ağustosta gerçekleştirileceği duyurulan fakat ertelenen yazıhaneler ihalesinin, Ağustos ayında mutlaka gerçekleştirileceğini de aktaran Genel Müdür Mehmet Çevik; “Sektörden gelen talepleri göz önüne alarak, daha önce 1 Ağustos olarak duyurduğumuz ihaleyi erteledik. İhale yine Ağustos ayında yapılacak, yeni şartname hazırlıyoruz. Peron sayısını 108’e çıkardık. Süreç içinde otogarın kapladığı alanı genişleterek 40 bin metrekareye çıkardık. Sektörün o bölgedeki ihtiyacını rahatlıkla karşılayabilecek. Şunu da belirtelim; Alibeyköy Cep Otogarı’nın işletmesi ve yönetimi İSPARK’da olacak. Bu konuda bir değişiklik asla söz konusu değildir” dedi.

otogaric.jpg
 
Metro bağlantısı da olacak
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Alibeyköy Cep Otogarı’nın çevresindeki altyapı çalışmalarına son hızla devam ettiğini vurgulayan İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik; “Tamamlandığında altyapı olarak da örnek bir cep otogarı olacak. Yol çalışması, kaldırım çalışması, bariyer çalışmaları, gerekli peyzaj çalışmaları uyum içinde gerçekleştiriliyor. İETT de cep otogarının bulunduğu bölgeye düzenlediği sefer sayısını arttırma konusunu gündemine aldı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Kadir Topbaş’ın müjdesini önceki hafta verdiği Mecidiyeköy – Mahmutbey metro hattının Alibeyköy’den geçecek olması, Alibeyköy cep otogarını şehir içi ulaşıma bağlayan önemli bir kilometre taşı haline getirecek. Diğer yandan, bilindiği gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri hizmet kalitesiyle bugün İstanbul halkının tercihleri arasında üst sıralarda yer alıyor. Alibeyköy Cep Otogarı’nda, İBB Sosyal Tesislerinin kalitesi yolcuların ve sektörün hizmetinde olacak. Alibeyköy Cep Otogarı iç ve dış tasarımıyla, çevre düzenlemesiyle, altyapısıyla yani her şeyiyle mükemmel bir otogar olacak” şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 7759 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT